Jenčušová siahala v časovke na medailu. Taká malá strata ma dosť mrzí, hovorila

Nora Jenčušová.
Nora Jenčušová. (Autor: Matej Červenka/SZC)
TASR, Sportnet|20. sep 2023 o 13:20 (aktualizované 20. sep 2023 o 13:54)

Medzi juniormi bol zo Slovákov najrýchlejší Schwarzbacher.

EMMEN. Slovenská cyklistka Nora Jenčušová obsadila v stredajšej časovke žien do 23 rokov na ME v holandskom Emmene 4. miesto.

Od pódiového umiestnenia ju delilo iba 2,3 sekundy. Zlato získala Britka Jane Backstedtová, na ktorú Jenčušová stratila 1:35 min.

"Trať mi sedela, pretože bola dosť silová. Fúkal nám síce silný nárazový vietor, ale s ním som problémy nemala. Celá sezóna smerovala práve k týmto majstrovstvám Európy a časovke, takže som rada, že to vyšlo, aj keď mrzí ma, že na medailu mi chýbali dve sekundy," reagovala Jenčušová.

"V našich kategóriách platí, že majstrovstvá Európy sú viac nabité ako majstrovstvá sveta z pohľadu konkurencie, a to sa potvrdilo. Cieľom bolo umiestniť sa do desiateho miesta s tým, že top5 by bolo výborné. Štvrté miesto je pre mňa skvelý výsledok, no mrzí, že medaila mi tesne ušla," dodala.

Medzi juniormi finišoval Matthias Schwarzbacher na 15. priečke.

Za víťazom Albertom Withenom Philipsenom z Dánska zaostal o 1:27 minúty. Nór Jörgen Nordhagen skončil druhý so stratou 46 sekúnd, bronz si vyjazdil Sente Sentjens z Belgicka.

Slovensko reprezentovala medzi juniormi až trojica jazdcov. Dominik Dunár figuroval na 32. priečke a Samuel Novák obsadil 52. pozíciu.

Medzi mužmi do 23 rokov klasifikovali Slováka Filipa Lohinského na 33. mieste. Do cieľa prišiel po problémoch so zadným kolesom s mankom viac ako troch minút na víťaza Aleca Sagaerta z Belgicka.

Medzi juniorkami triumfovala Talianka Federica Venturelliová. Striebro získala Stina Kageviová zo Švédska a na pódiu ich doplnila Nemka Hannah Kunzová. Slovensko v súťaži nemalo zastúpenie.

ME v cestnej cyklistike - časovka

Ženy do 23 rokov: 1. Jane Backstedtová (V. Brit.) 24:25,89 min, 2. Antonia Niedermaierová (Nem.) + 57,51 s, 3. Anniina Ahtosalová (Fín.) + 1:33,47 min, 4. Nora Jenčušová (SR) + 1:35,73 min

Muži do 23 rokov: 1. Alec Segaert (Belg.) 22:02,68 min., 2. Carl-Frederik Bevort + 37,60 s, 3. Gustav Wang (obaja Dán.) + 52,22 s,... 33. Filip Lohinský (SR) + 3:18,26 min

Juniori: 1. Albert Withen Philipsen (Dán.) 22:48 min, 2. Jörgen Nordhagen (Nór.) + 46 s, 3. Sente Sentjens (Bel.) + 49 s, ... 15. Matthias Schwarzbacher + 1:27 min, 32. Dominik Dunár + 1:58 min, 52. Samuel Novák (všetci SR) + 2:53 min

Juniorky: 1. Federica Venturelliová (Tal.) 26:24 min, 2. Stina Kageviová (Švéd.) +23 s, 3. Hannah Kunzová (Nem.) +33 s

Domov»Cyklistika»Jenčušová siahala v časovke na medailu. Taká malá strata ma dosť mrzí, hovorila