111.

Martin Svrček

Slovensko

+ 0 s

KRAKOV. Dánsky cyklista Jonas Vingegaard sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Poľska.

Jazdec tímu Visma - Lease a Bike triumfoval časom 24:26:22 hodiny a pred druhým Talianom Diegom Ulissim (UAE Team Emirates) mal náskok 13 sekúnd.

Na tretej priečke skončil Holanďan Wilco Kelderman (Visma). Slovenský pretekár Martin Svrček (Soudal Quick-Step) obsadil 45. miesto s mankom 15 minút na víťaza.

Záverečnú 142,1 km dlhú etapu z Wieliczky do Krakova vyhral v hromadnom špurte Holanďan Olav Kooij (Visma-Lease a Bike).

Druhý finišoval Belgičan Tim Merlier (Soudal-QuickStep) a tretí skončil jeho krajan Gerben Thijssen (Intermarché-Wanty). Svrček sa nezapojil do boja o etapový triumf a obsadil 111. miesto.

+ 15:07 m

Domov»Cyklistika»Hromadnému špurtu sa vyhol. Svrček má za sebou vydarené preteky