Paul Lapeira

Francúzsko

Decathlon–AG2R La Mondiale

+ 0 s

RÜSCHLIKON. Belgický cyklista Thibau Nys zvíťazil v 3. etape pretekov Okolo Švajčiarska.

Jazdec tímu Lidl - Trek sa presadil v závere 162 km dlhej trasy vedúcej zo Steinmauru do Rüschlikonu. Trať zvládol za 3:27:31 h.

Druhý skončil Brit Stephen Williams (Israel - Premier Tech) a tretí bol Alberto Bettiol z Talianska (EF Education–EasyPost), ktorý sa usadil aj na čele celkového poradia.

Tretia etapa na podujatí mala atraktívny záver. V posledných 30 kilometroch boli na programe až tri horské prémie, posledná z nich - Albipass (2km, 5,9 percent) vrcholila len desať kilometrov pred cieľom.

Po krátkom klesaní nasledovala opäť technická pasáž a v nej mal najviac síl Nys.

"Som rád, že som ukázal skvelú formu z uplynulých dní. Teší ma, že som po zranení zvládol viacero výziev a dokázal som dnes zvíťaziť," uviedol po pretekoch.

V stredu bude na programe 171 km dlhá horská etapa so štartom v Rüschlikone a cieľ má v Gotthardskom priesmyku.