Tadej Pogačar vyhral klasiku GP Montreal 2024.
Tadej Pogačar vyhral klasiku GP Montreal 2024. (Autor: TASR/The Canadian Press via AP)
TASR|16. sep 2024 o 07:58

Boli to skvelé preteky a urobili sme presne to, čo sme chceli, povedal Slovinec.

+ 40 s

MONTREAL. Slovinský cyklista Tadej Pogačar ovládol preteky Grand Prix Montreal. Jazdec UAE Team Emirates triumfoval v nedeľu po sólovom úniku, druhý Španiel Pello Bilbao (Bahrain Victorious) na neho stratil 24 sekúnd.

Špurt skupiny o tretie miesto vyhral Francúz Julian Alaphilippe (Soudal Quick-Step).

Pogačar zopakoval na jednodenných pretekoch kategórie WorldTour triumf z roku 2022 a pripísal si 22. víťazstvo v sezóne.

Tohtoročný šampión Giro d'Italia a Tour de France sa na 209,1 km dlhej trati na kopcovitých zákrutách v Montreale vydal do úniku v predposlednom stúpaní približne 23 km pred cieľom.

Rýchlo si vybudoval náskok niekoľkých desiatok sekúnd, ktorý si bez problémov udržiaval až do cieľa, kde slávil 85. triumf v kariére.

"Boli to skvelé preteky a urobili sme presne to, čo sme chceli. Panovalo veľmi horúce počasie, pre mňa až príliš teplo, boli to náročné podmienky. Víťazstvo je vzpruha pred majstrovstvami sveta. Teraz treba ísť domov, ešte trocha potrénovať a budeme pripravení," povedal podľa AFP 25-ročný Slovinec.

Domov»Cyklistika»VIDEO: Pogačar sa dočkal aj v Kanade. Po sólovom úniku vyhral prestížnu klasiku