Stephen Williams z tímu Israel - Premier Tech vyhral 6. etapu a aj celkové poradie na Tour Down Under 2024. (Autor: X/Santos Tour Down Under)
TASR|21. jan 2024 o 09:14

Úvodné podujatie WorldTour v sezóne vyhral cyklista tímu Israel - Premier Tech.

+ 3 s

ADELAIDE. Britský cyklista Stephen Williams z tímu Israel - Premier Tech zvíťazil v záverečnej etape pretekov Tour Down Under a stal sa celkovým víťazom úvodného podujatia sezóny WorldTour.

V záverečnom špurte na vrchole Mount Lofty predstihol Ekvádorčana Jhonatana Narváeza (Ineos Grenadiers) a Mexičana Isaaca del Toro Romera zo SAE Team Emirates.

Williams mal po šiestich etapách pretekov s celkovou dĺžkou 824,6 km čas 19:13:34 h. Druhý sa umiestnil so stratou 9 sekúnd Narvaez. Nedeľné pódium uzavrel Del Toro Romero s mankom 11 s na víťaza.

Bodovaciu súťaž vyhral Austrálčan Sam Welsford (Bora-Hansgrohe) a vrchársku jeho krajan Luke Burns (Team BridgeLane).

"Keď prejdete cez cieľovú čiaru, všetko vám prebehne hlavou. To, aký je tento šport ťažký. Vyhrať preteky sa nestáva často. Dokázať to tu v Austrálii, na prvom podujatí World Tour v sezóne, je fantastické," vyhlásil Williams pre agentúru AFP.

Williams mal po predposlednej 5. etape na čele rovnaký čas ako Brit Oscar Onley z tímu DSM-Firmenich. Ten však v záverečnej etape zaostal a celkovo obsadil konečné 4. miesto so stratou 20 sekúnd práve na Williamsa.

+ 23 s

Domov»Cyklistika»So súperom mal na čele rovnaký čas. V záverečnej etape však nenechal nič na náhodu a vyhral