+ 0 s

99.

Martin Svrček

+ 14:26 min

AMOREBIETA. Kolumbijčan Sergio Higuita triumfoval v piatkovej piatej etape pretekov Okolo Baskicka. Jazdec tímu Bora-Hansgrohe nadviazal na úspech tímového kolegu Ideho Schellinga, ktorý zvíťazil v druhej etape.

V špurte vedúcej 22-člennej skupiny uspel pred Andreom Bagiolim z Talianska (Soudal - Quick Step) a Dánom Mattiasom Skjelmosom (Trek-Segafredo).

Zaujímavosťou je, že oba triumfy tímu Bora sa zrodili po tom, ako tesne pred cieľom nasledoval technický zjazd. A hoci ani Schelling, ani len 166 centimetrov vysoký Higuita neboli favoriti, ťažili z výbornej pozičnej jazdy.

Na trati čakali na cyklistov viaceré prudké kopce. Do úniku sa vydali dvaja pretekári Soudalu - Quick Step Mattia Cattaneo a Remi Cavagna, no pelotón ich snahu zlikvidoval približne dvadsať kilometrov pred cieľom.

Post lídra celkovej klasifikácie si udržal Dán Jonas Vingegaard.

Úradujúci šampión z Tour de France, ktorý vyhral v Baskicku dve predošlé etapy, uzatvoril v piatok prvú desiatku. Na jednej zo šprintérskych prémii bol však tretí, a tak náskok pred Mikelom Landom zvýšil o jednu sekundu.

Slovenský cyklista Martin Svrček obsadil v etape 99. miesto s takmer štvrťhodinovým mankom. V celkovom poradí figuruje na 85. priečke.

+ 43:23 min

Domov»Cyklistika»Zjazd do cieľa a znovu triumf Bory. Súperov zaskočil malý Kolumbijčan