Giro odštartuje časovka, uskutoční sa na bývalej železničnej trati

Jai Hindley s trofejou pre víťaza Giro d'Italia 2022.
Jai Hindley s trofejou pre víťaza Giro d'Italia 2022. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. sep 2022 o 16:15

Nadšenie neskrýval cyklista Dario Cataldo.

BRATISLAVA. Budúcoročné preteky Giro d'Italia otvorí 6. mája individuálna časovka na pobrežnom cyklistickom chodníku Costa dei Trabocchi.

V stredu to oznámili organizátori podujatia.

Trasa vznikla prebudovaním bývalej železničnej trate v regióne Abruzzo na pobreží Jadranského mora. Takmer celá 18,4 km dlhá časovka bude na chodníku Costa dei Trabocchi, s krátkym stúpaním pred cieľom v Ortone.

"Som nadšený myšlienkou štartu Giro v regióne Abruzzo. Je to splnený sen, najmä s ohľadom na prológ na Costa dei Trabocchi.

Dobre si pamätám, že keď sa zrodil projekt cyklotrasy. Videl som prvé trate a predstavil som si, aké krásne by bolo, keby sa tu uskutoční Giro d’Italia. Vyzeralo to perfektne," povedal Talian Dario Cataldo, ktorý z regiónu pochádza.

Druhá etapa je 204-kilometrová trasa z Terama do San Salvo, ktorá je v prvej časti kopcovitá, ale očakáva sa, že sa skončí hromadným šprintom.

Tretia etapa sa tiež začne v regióne Abruzzo v meste Vasto a následne bude smerovať na juh. Giro sa do regiónu vráti aj v siedmej etape, náročnom stúpaní na Gran Sasso d’Italia do Campo Imperatore.

Vysokohorská etapa, ktorá sa uskutoční 12. mája, bude prvým cieľom v nadmorskej výške nad 2000 metrov. Preteky sa skončia 28. mája, zvyšok trate organizátori zverejnia 17. októbra. Informovala o tom agentúra AP.

Nachádzate sa tu: