Peter Sagan

TotalEnergies

+34

SAINT-QUENTIN. Nikdy nebol silným časovkárom. Skôr v nich šetril sily. Nie je to najsilnejšia disciplína Petra Sagana.

Hoci jedno víťazstvo v časovke už vybojoval. V roku 2015 na pretekoch Okolo Kalifornie. Tá mala dĺžku 10,6 km, čo mu pasovalo. Zvíťazil aj v časovke na majstrovstvách Slovenska 2015 v Žiline.

Vo štvrtok na pretekoch 4 dni Dunkerque sa nešetril a ukázal, že jeho výkonnosť stúpa. V časovke na 15,5 km šliapal naplno.

Na medzičase v polovici trate mal piaty najlepší čas. Pred cieľom zaťal zuby a točil pedály celou silou. Šprintoval. V časovke takto o výsledok nebojoval už roky. V cieli bol na 11. priečke. Trať prešiel priemernou rýchlosťou 47,9 km/h.

Je to najlepší Saganov výsledok v časovke (nie v prológu) za posledné štyri roky.

Z víťazstva v časovke sa tešil Benjamin Thomas z tímu Cofidis.

V celkovom poradí sa posunul slovenský majster na 10. miesto. Jeho strata na lídra nie je veľká. Rozdiel je len 32 sekúnd a Sagan môže stále pomýšľať na dobrý výsledok aj v celkovom poradí.

Novým lídrom pretekov je víťaz časovky Benjamin Thomas.

Do konca pretekov 4 dni Dunkerque ostávajú tri etapy. Aj o celkové víťazstvo tu bojujú pravidelne klasikári. Napríklad vlani sa stal celkovým víťazom Philippe Gilbert. Pred pár rokmi sa stal celkovým víťazom Arnaud Demare.

Aj umiestnenie v top 5 by bolo pre slovenského cyklistu dobrým výsledkom pred jeho posledným štartom na Tour de France.