Nestratil sa ani v časovke. Preteky Okolo Švajčiarska majú prekvapivého víťaza

Mattias Skjelmose Jensen sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Švajčiarska 2023. (Autor: TASR/Keystone via AP)
Sportnet, TASR|18. jún 2023 o 17:15 (aktualizované 18. jún 2023 o 17:40)

V záverečnej časovke obsadil pódiovú priečku.

+ 3:37,16 min

ABTWIL. Dánsky cyklista Mattias Skjelmose Jensen sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Švajčiarska 2023.

Jazdec tímu Trek Segafredo potvrdil svoj žltý dres v záverečnej časovke, v ktorej obsadil tretie miesto.

Víťazom ôsmej etapy sa stal Španiel Juan Ayuso (UAE Team Emirates), Slovák Peter Sagan z tímu TotalEnergies obsadil 96. priečku.

Nedeľná časovka jednotlivcov zo St. Gallenu do Abtwilu merala 25,7 km a mala rovinatý profil.

Ayuso dosiahol najrýchlejší čas 32:25 minút, o osem sekúnd zdolal Belgičana Remca Evenepoela z tímu Soudal-QuickStep, tretie miesto obsadil celkový víťaz pretekov Skjelmose.

V celkovom poradí Ayuso skončil na druhom mieste so stratou deviatich sekúnd, tretiu priečku obsadil Evenepoel (+ 45 s).

Rakúskemu jazdcovi Felixovi Gallovi (AG2R Citroën) nevyšla záverečná časovka, keď obsadil až 91. miesto a klesol v celkovej klasifikácii z priebežného druhého miesta až na ôsme.

Najlepším výsledkom Sagana na podujatí bolo piate miesto v druhej etape, celkovo obsadil 98. pozíciu.

+ 1:16:55 h

Domov»Cyklistika»Nestratil sa ani v časovke. Preteky Okolo Švajčiarska majú prekvapivého víťaza