Sagan sa v novom tíme cíti lepšie ako v Bore. Nie je založený na biznise, vraví

Peter Sagan počas prezentácie tímov pred začiatkom Tour de France.
Peter Sagan počas prezentácie tímov pred začiatkom Tour de France. (Autor: TASR/AP)
SITA|19. júl 2022 o 16:30

Peter Sagan sa v roku 2022 na TdF zatiaľ štyrikrát dostal do top 10.

BRATISLAVA. Na tohtoročnej Tour de France ešte slovenský cyklista Peter Sagan neuspel v žiadnom špurte.

Pred posledným týždňom pretekov však priznal, že vo francúzskom tíme TotalEnergies sa cíti omnoho lepšie ako u predchádzajúceho zamestnávateľa, nemeckého tímu Bora-hansgrohe.

Uviedol to počas pondelkového voľného dňa v rozhovore pre viacero médií, ktorý priniesol web iDnes.cz. "Výsledky by mohli byť aj lepšie," priznal 32-ročný žilinský rodák.

Peter Sagan sa v roku 2022 na TdF zatiaľ štyrikrát dostal do top 10-dvakrát finišoval na štvrtej priečke, raz na piatej a raz na šiestej pozícii.

"Zostávajú nám ešte štyri etapy, časovka a Paríž, to už celkom ubehne. Čo sa týka mojich výsledkov, no...

Nie je to tu jednoduché. Čo už, sťažovať sa nebudem," poznamenal slovenský jazdec, v minulosti sedemnásobný víťaz bodovacej súťaže na Tour.

A čo si myslí o svojom tíme? "V TotalEnergies necítim až taký tlak, aký bol predtým v Bore. Cítim sa tu omnoho lepšie, viac rodinne. Je to tím založený na vzťahoch a nie na biznise," prezradil Sagan.

Na otázku, či v doterajšom programe TdF bola etapa, ktorú by radšej preskočil, s úsmevom odpovedal: "To sú asi všetky etapy, ktoré by som rád preskočil, ale takto to nefunguje.

Najhorší bol asi piatok, keď prišiel skorý únik, roztrhalo sa to, fúkalo, ja som sa ocitol vzadu a zaostal. Vtedy som sa cítil celkom zle."

V prvej polovici roka bojoval Peter Sagan so zdravotnými problémami. "V jari ho oslabovali dlhodobo následky januárového covidu," povedal podľa iDnes.cz kouč slovenského jazdca Jens van Beylen a pokračoval:

"Neustále sa cítil unavený, či už po tréningoch alebo po pretekoch, sťažoval sa na na bolesť v nohách. Nikdy predtým sa takto necítil.

Covid sa zjavne podpísal na jeho výkonnosti, opakovanom ochorení a možno aj na jeho marcových žalúdočných problémoch."

V tíme si lámali hlavu nad tým, ako situáciu vyriešiť. "Urobili sme vtedy celú sériu testov, no stále sme nemohli prísť na konkrétnu príčinu jeho problémov," poznamenal Van Beylen.

Najbližší program Tour de France 2022

Nachádzate sa tu: