Budú sa s tímom brániť. Quintana poprel, že by bral zakázanú látku

Nairo Quintana.
Nairo Quintana. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. aug 2022 o 09:52 (aktualizované 18. aug 2022 o 12:02)

Látka je zakázaná, ale nepovažuje sa za doping.

PARÍŽ. Kolumbijský cyklista Nairo Quintana sa nakoniec odhlásil z pretekov Vuelta a Espana. Jazdca tímu Arkea-Samsic spätne diskvalifikovali z tohtoročnej Tour de France po tom, ako ho pozitívne testovali na tramadol.

Kolumbijčan vo štvrtok ráno oznámil, že sa nezúčastní na Vuelte, aj keď mu to pravidlá Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) umožňujú.

"Oznamujem, že sa nezúčastním na Vuelte, aby som presadil svoje dôvody pred Športovým arbitrážnym súdom (CAS)," povedal podľa portálu cyclingnews.com Quintana a dodal, že do súťažného kolotoča sa plánuje vrátiť v závere sezóny.

Kolumbijčan poprel vedomé užitie zakázaných liekov proti bolesti a proti svojej diskvalifikácii z Tour de France sa chystá odvolať na CAS.

"Neviem nič o užití tejto látky. Popieram, že som ju niekedy vo svojej kariére užil. S mojím tímom právnikov využijeme všetky možnosti na moju obranu," uviedol Quintana vo vyhlásení zverejnenom na Twitteri.

Opioidné analgetikum, ktoré sa používa na liečbu stredne silnej bolesti, je na zozname zakázaných látok UCI od roku 2019, no nepovažuje sa za doping. Zakázané je pre vedľajšie účinky.

Tridsaťdvaročný pretekár skončil celkovo šiesty na tohtoročnej Tour de France. Quintana napriek diskvalifikácii môže nastúpiť do ďalších pretekov. Tím Arkea-Samsic uviedol, že o rozhodnutí vedia, ale "nebudú sa k nemu ďalej vyjadrovať".

V utorok bretónsky tím oznámil, že Quintana predĺžil zmluvu do roku 2025. Medzi jeho najväčšie úspechy v kariére patria triumfy na Giro d'Italia (2014) a Vuelta a Espana (2016). Informovala agentúra AFP.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Cyklistika»Budú sa s tímom brániť. Quintana poprel, že by bral zakázanú látku