Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Sagan sa predstaví na EXPO v Dubaji. V rámci prezentácie Talianska

Peter Sagan. (Autor: SITA - Martin Medňanský)
TASR, SITA|28. okt 2021 o 11:58 (aktualizované 28. okt 2021 o 15:00)

Slovenský cyklista sa predstaví na prvom ročníku kritéria Giro d'Italia.

DUBAJ. Slovenský cyklista Peter Sagan sa predstaví na premiérovom ročníku kritéria Giro d'Italia, ktoré sa uskutoční 6. novembra počas medzinárodnej výstavy EXPO v Dubaji.

Okrem víťaza bodovacej súťaže z tohtoročného Gira sa na podujatí predstavia aj celkový víťaz Egan Bernal z Kolumbie, majster sveta v časovke Filippo Ganna (obaja Ineos Grenadiers) či ďalší Talian Elia Viviani (Cofidis).

Cyklisti absolvujú dokopy 30 kôl na okruhu dlhom 2,1 kilometra. Podujatie pripravili v rámci prezentácie Talianska organizátori Gira z RCS Sport v spolupráci so Športovou radou Dubaja a EXPO. Informoval o tom portál cyclingnews.com.

"Medzinárodný šport je kľúčovým elementom Expo 2020. Preto sa tešíme, že takéto podujatie môžeme privítať. Ide o spoločnú túžbu medzinárodnou spoluprácou smerovať k zdravšej, šťastnejšej a bezpečnejšej planéte," uviedol za organizátori svetovej výstavy Kevin Brown.

"U nás v Dubaji každoročne hostíme medzinárodné cyklistické súťaže, novembrové kritérium bude ďalším pozdvihnutím úrovne," poznamenal Saeed Hareb z Dubajskej športovej rady.

V Dubaji bude Peter Sagan štartovať ešte vo farbách nemeckého tímu Bora-Hansgrohe, od nasledujúcej sezóny však bude 31-ročný Žilinčan súčasťou francúzskeho zoskupenia TotalEnergies.

Súvisiace články