Axel Zingle

Francúzsko

Cofidis

+ 0 s

HAMBURG. Holandský cyklista Olav Kooij sa stal víťazom 27. ročníka podujatia BEMER Cyclassics, ktoré je zaradené do seriálu UCI WorldTour.

V nedeľných 178 km dlhých pretekoch so štartom i cieľom v Hamburgu triumfoval jazdec tímu Visma-Lease a Bike v záverečnom špurte pred Talianom Jonathanom Milanom a Biniamom Ghirmayom z Eritrey.

Preteky boli súčasťou tradičného cyklistického víkendu, ktorý sa v Hamburgu koná od roku 1996. Ešte pred súťažou profesionálov boli na programe amatérske preteky, ktoré však prerušilo niekoľko vážnych pádov.

Hlavnú trať organizátori skrátili o 21 km. Tá mala prevažne rovinatý charakter s niekoľkými kopcami v záverečnej tretine.

Počas etapy došlo k viacerým únikom, no 11 km pred cieľom bol už pelotón pokope. Išlo sa vo vysokom tempe, o čom svedčí aj najvyššia priemerná rýchlosť v histórii podujatia - 48,4 km/h.

Domov»Cyklistika»Takto rýchlo sa ešte nikdy nešlo. Šprintérsku klasiku ovládol Kooij