Bol to jeho sezónny cieľ. Saganov rival vynechá Miláno - San Remo

Michael Matthews. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|14. mar 2023 o 16:20

Austrálčan mal pozitívny test na koronavírus.

BRATISLAVA. Austrálsky cyklista Michael Matthews vynechá monumentálnu klasiku Miláno - San Remo, ktorá je na programe už túto sobotu.

Jeho tím na sociálnych sieťach informoval, že skúsený 32-ročný pretekár mal pozitívny test na koronavírus a má ľahké symptómy ochorenia.

"Je to obrovské sklamanie, pretože to bol sezónny cieľ a sú to veľmi obľúbené preteky. Avšak, zdravie je prioritou," uviedol tím Jayco AlUla.

Michael Matthews je dlhoročný súperom Petra Sagana.

V roku 2017, keď bol slovenský cyklista diskvalifikovaný na Tour de France, získal Austrálčan zelený dres a vlani impozantne vyhral aj náročnú kopcovitú etapu. Celkovo má na konte 39 profesionálnych víťazstiev.

Miláno - San Remo sú preteky, ktoré Matthewsovi svedčia. Doposiaľ štartoval na slávnej Primavere desaťkrát a dvakrát skončil na treťom mieste. Ani vlani nechýbal medzi najlepšími, no skončil tesne za pódiovou priečkou.

Domov»Cyklistika»Bol to jeho sezónny cieľ. Saganov rival vynechá Miláno - San Remo