Ukrajinec zaskočil favoritov a vyhral etapu, preteky majú nové lídra

Mark Padun vyhral 7. etapu na Critérium du Dauphiné.
Mark Padun vyhral 7. etapu na Critérium du Dauphiné. (Autor: Twitter Critérium du Dauphiné)
TASR|5. jún 2021 o 15:39

Porte sa vďaka druhému miestu dostal na čelo.

+ 43 s

LA PLAGNE. Mark Padun z tímu Bahrain Victorious vyhral po sóle sobotňajšiu 7. etapu 73. ročníka cyklistických pretekov Critérium du Dauphiné.

Dvadsaťštyriročný Ukrajinec prišiel do cieľa po 171,1 km z Saint-Martin Le Vinoux do La Plagne s 34-sekundovým náskokom na Austrálčana Richieho Porteho (Ineos Grenadiers). Tretie miesto patrí Kolumbijčanovi Miguelovi Angelovi Lopezovi (Movistar).

Kazach Alexej Lucenko (Astana-Premier Tech) musel už po jednom dni odovzdať žltý dres Portemu. Tridsaťšesťročný Austrálčan vedie pred záverečnou etapou priebežné poradie si 17-sekundovým náskokom na Lucenka.

+ 29 s

Domov»Cyklistika»Ukrajinec zaskočil favoritov a vyhral etapu, preteky majú nové lídra