Matúš Štoček

Slovensko

ATT Investments

+ 0 s

BRATISLAVA. Slovenský cyklista Lukáš Kubiš obsadil 5. miesto v piatkovej tretej rovinatej etape pretekov Okolo Rumunska (2.1).

Doposiaľ sa vo všetkých etapách umiestnil v top 5, no s týmto výsledkom určite bude účastník dvoch olympijských hier najmenej spokojný.

Etapa svojim profilom nahrávala hromadnému dojazdu, ktorý bol aj realitou. Kubiš sa v závere držal na dobrých pozíciách a patril k favoritom.

Kľúčový moment sa odohral približne 250 metrov pred cieľom, keď sa po pravej strane okolo neho prehnal Lewis Bower z rozvojového tímu Groupama-FDJ.

Jazdec z Nového Zélandu to napokon dotiahol do úspešného konca, no svojim manévrom ovplyvnil Kubiša, ktorý potom stratil dobrú pozíciu. V závere sa ešte chcel predrať dopredu, ale stačilo to na 5. miesto.

V rámci pretekov Okolo Rumunska to bola najdlhšia etapa. Merala takmer dvesto kilometrov a cyklisti strávili v sedle štyri a pol hodiny.

Kubiš si udržal štvrté miesto v celkovej klasifikácii, v ktorej nenastali výrazné zmeny, no opätovne si obliekol bodkovaný dres pre lídra bodovacej súťaže.

Druhý slovenský cyklista Matúš Štoček v tretej etape prišiel do cieľa v balíku na 48. mieste, pričom celkovo je 42. s mankom vyše pol hodiny.

"Dnes to bola najdlhšia a dosť pokojná etapa. Po štarte odišla štvorica a tempo udržiavala Astana. Nejakých 70 km pred cieľom začali ťahať aj iné tímy a únik sme zišli 20 km do konca. Začalo celkom fúkať, no tím odviedol skvelú prácu.

Chalani mi vytvorili skvelú pozíciu. V šprinte mi to však vôbec nevyšlo a bolo z toho len piate miesto. Ale napokon som držiteľ bodkovaného dresu, ktorý je v tomto prípade pre najlepšieho šprintéra," uviedol Kubiš.

Do konca podujatia zostávajú ešte dve etapy.

Sobotná má náročný úvod, ktorý rozdá karty do ďalších kilometrov. V nedeľu je na programe 6-kilometrový okruh v Bukurešti, ktorý cyklisti pôjdu 16-krát.