27.

Matúš Štoček

ATT Investments

+ 0 s

BRATISLAVA. Veľkú smolu mal vo štvrtej etape pretekov Okolo Rumunska 2024 niekdajší majster Slovenska v cestnej cyklistike Matúš Štoček.

Jazdec tímu ATT Investments 170 km pred cieľom vyprovokoval únik a spolu s ďalšími dvoma cyklistami jazdili štyri hodiny pred pelotónom.

V konkurencii Rumuna Emila Dimu a Poliaka Pawla Szóstku sa mu darilo zbierať body na šprintérskych prémiách a pomýšľal aj na etapový triumf.

Trojčlenný únik bol na čele ešte aj pri vjazde do posledného kilometra, no približne 300 metrov pred cieľom bol dostihnutý.

Na dobrej pozícii sa nachádzal druhý slovenský reprezentant Lukáš Kubiš a napokon finišoval na treťom mieste. Z víťazstva sa tešil Ivan Smirnov, ktorý na rozdiel od predošlej etapy zdolal Lewisa Bowera.

"Chalani išli opäť perfektne. Vyviezli ma do poslednej zákruty na 400-ke a tam som už išiel za dnešným víťazom. Bol veľmi silný, patrí mu gratulácia.

Na páske sa ešte dostal predo mňa jazdec FDJ, takže z toho bolo tretie miesto," napísal 24-ročný Kubiš na sociálnej sieti Instagram.

Pre rozvojový tím Astany je to druhé víťazstvo na podujatí, ale táto etapa mu nepriniesla iba radosť. V žltom drese jazdiaci Rudolf Remkhi spadol v zjazde, etapu nedokončil a bol prevezený do nemocnice.

"Dnes sme skutočne veľa pracovali, no mali sme aj problémy s našim lídrom, čo je smutné. Dúfame, že Rudolf bude v poriadku.

Museli sme však ísť ďalej, v závere mi trochu chýbali sily, ale skúsil som to a vyšlo to. Stále máme prvé a druhé miesto v celkovom poradí," povedal Smirnov.

Odstúpenie Remkhiho tiež znamená, že na tretie miesto sa posunul Kubiš. Pred ním zostáva len dvojica Ilkhan Dostiyev a Davide Toneatti.

Zároveň je jazdec tímu Elkov Kasper naďalej lídrom bodovacej súťaže, no už má len štvorbodový náskok pred Ivanom Smirnovom.

V nedeľu je na programe posledná etapa pretekov. Na cyklistov čaká šesťkilometrový okruh v Bukurešti, ktorý pretekári pôjdu 16-krát.