Jonas Vingegaard vyhral 5. etapu na Tirreno - Adriatico 2024.
Jonas Vingegaard vyhral 5. etapu na Tirreno - Adriatico 2024. (Autor: TASR/LaPresse via AP)
TASR|8. mar 2024 o 17:15

Do cieľa prišiel s viac než minútovým náskokom.

+ 1:12 min

VALLE CASTELLANA. Dánsky cyklista Jonas Vingegaard triumfoval v 5. etape pretekov Tirreno - Adriatico a ujal sa líderskej pozície priebežného poradia.

Dvadsaťsedemročný jazdec tímu Visma sa 29 kilometrov pred koncom kopcovitej trati z Torricelly do Valle Castellana dostal do úniku a cieľovú pásku preťal v čase 3:28:27 hodiny.

Druhé miesto obsadil s viac než minútovým mankom Španiel Juan Ayuso z tímu UAE Team Emirates a pódium doplnil Austrálčan Jai Hindley (Bora - hansgrohe).

Vingegaard v piatok vybojoval aj vrchársky dres, na čele priebežného poradia vystriedal Taliana Jonathana Milana z Lidl-Treku.

+ 1:20 min

Domov»Cyklistika»Od súperov sa odpútal 29 kilometrov pred cieľom. Vingegaard ide po triumfe do čela