Luke Durbridge

Austrália

Team BikeExchange-Jayco

+ 53 s

LA BÂTIE D'URFÉ. Taliansky cyklista Filippo Ganna triumfoval v stredajšej časovke jednotlivcov na 74. ročníku pretekov Critérium du Dauphiné.

Jazdec tímu Ineos Grenadiers dosiahol na 31,9 km dlhej trati z Montbrisonu do La Bâtie d'Urfé čas 35:32 min. a zvíťazil s náskokom dvoch sekúnd pred Belgičanom Woutom van Aertom (Jumbo-Visma), ktorý si po 4. etape upevnil postavenie na čele celkového poradia.

Tretí skončil Gannov tímový kolega Brit Ethan Hayter (+17 s).

Van Aert zajazdil najlepší prvý medzičas a bojoval o etapové prvenstvo, napokon však tesne zaostal za štvornásobným majstrom sveta v časovke Gannom.

Belgičan však zvýšil svoj náskok v celkovej klasifikácii, vedie už o 53 sekúnd pred Talianom Mattiom Cattaneom, jazdec stajne Quick-Step Alpha Vinyl obsadil v stredu štvrtú priečku.

Domáci Francúz David Gaudu (Groupama-FDJ) sa po časovke prepadol z druhej až na priebežnú dvanástu pozíciu.

Vo štvrtok je na programe zvlnená piata etapa z Thizy-Bourgs do Chaintré, ktorá meria 163 km.

+ 1:39 min.

Domov»Cyklistika»Van Aert už vedie celkové poradie skoro o minútu, časovku vyhral Ganna