Bernal podstúpil viaceré operácie, je na jednotke intenzívnej starostlivosti

Egan Bernal. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. jan 2022 o 10:15

Verím, že sa vrátiš ešte silnejší ako si bol, praje mu Peter Sagan.

BOGOTA. Kolumbijský cyklista Egan Bernal je po operácii chrbtice na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Dvadsaťpäťročný víťaz Tour de France 2019 počas pondelňajšieho tréningu v rodnej vlasti narazil do zaparkovaného autobusu miestnej verejnej dopravy.

"Na JIS ho budeme pozorovať nasledujúcich 72 hodín, aby sme videli, ako jeho telo na liečbu reaguje," uviedla nemocnica Clinica de la Sabana v oficiálnom vyhlásení.

"Okamžite sme začali proces rehabilitácie, aby sme dosiahli čo najlepšie výsledky."

Jazdca stajne Ineos Grenadiers previezli po nehode do nemocnice neďaleko Bogoty.

Absolvoval tam viaceré operácie, okrem zranenia chrbtice utrpel podľa informácií DPA viacero zlomenín pravej nohy, kolenného kĺbu a mal aj poškodené pľúca.

Bernal podpísal na začiatku tohto mesiaca s Grenadiers nový päťročný kontrakt a na rozdiel od väčšiny tímových kolegov netrénoval v Európe.

Krátko po pondelkovej udalosti ho podporilo mnoho cyklistov aj tímov:

"Všetci dúfame, že si v poriadku. Je veľmi strašidelné čítať tieto správy a zároveň to pripomína, aké nebezpečné môžu byť naše tréningy," napísal na sociálnej sieti Twitter jazdec Grenadiers Tao Geoghegan Hart.

Podporu mu vyjadril aj slovenský majster Peter Sagan. "Posielam ti najvrejlejšie prianie skorého zotavenia. Verím, že sa vrátiš ešte silnejší ako si bol, a teším sa na to, keď budeme spolu jazdiť, nech to bude kdekoľvek," uviedol Sagan na twitteri.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: