Paul Lapeira

Francúzsko

(AG2R La Mondiale

+0 s

MAASTRICHT. Britský cyklista Tom Pidcock z tímu Ineos Grenadiers zvíťazil na nedeľných pretekoch Amstel Gold Race.

Na úvodnej tohtoročnej ardenskej klasike potvrdil v záverečnom šprinte potvrdil rolu favorita a triumfoval v čase 5:58:17 h.

"Je to skutočne dobrý pocit vyhrať. Na začiatku roka som toho veľa obetoval, keďže som bol väčšinu času mimo domova.

Teraz je čas zdvihnúť ruky do vzduchu a oslavovať. Tieto preteky som vždy miloval, takže dnešné víťazstvo je pre mňa špeciálne," povedal Pidcock podľa agentúry AFP.

Druhý skončil Švajčiar Marc Hirschi z SAE Team Emirates, tretí finišoval Belgičan Tiesj Benoot z tímu Visma.

Kopcovité preteky (254 km) viedli z Maastrichtu do Valkenburgu. Pidcock v záverečnom špurte štvorčlennej vedúcej skupiny potvrdil svoje šprintérske kvality a triumfoval o koleso pred Hirschim.

Brit, ktorý skončil v predchádzajúcich rokoch na podujatí na druhom a treťom mieste, získal pre svoju stajňu prvý triumf na World Tour po trinástich mesiacoch.

Naposledy pre Ineos vyhral preteky Strade Bianche. Domáci pretekár a jeden zo spolufavoritov Mathieu Van Der Poel dorazil do cieľa až na 22. mieste.

Domov»Cyklistika»Amstel Gold Race rozhodol až záverečný šprint, najrýchlejšie nohy ukázal Pidcock