Esteban Chaves

Kolumbia

EF Education-EasyPost

+ 40 s

VAUJANY. Španielsky cyklista Carlos Verona z tímu Movistar zvíťazil v sobotnej 7. etape 74. ročníka pretekov Critérium du Dauphiné vo Francúzsku.

V náročnej alpskej etape zo Saint-Chaffrey do Vaujany sa dostal do denného úniku a napokon mohol oslavovať prvé profesionálne víťazstvo.

Stal sa jedenástym Španielom s víťazstvom v tejto sezóne a nadviazal na svojho slávnejšieho krajana Alejandra Valverdeho, ktorý ako posledný jazdec Movistaru vyhral etapu na Critérium du Dauphiné.

V závere ho však poriadne vystrašil Primož Roglič, ktorý si nastúpil z hlavnej skupiny a veľmi rýchlo zmazával náskok španielskeho súpera.

Ten mal však šťastie, že záverečný kilometer už nebol taký prudký a napokon bol v cieli o trinásť sekúnd skôr než trojnásobný víťaz Vuelty.

Roglič tak Veronovi "nezlomil srdce" podobne ako vlani na Paríž - Nice švajčiarskemu cyklistovi Ginovi Mäderovi. Ten takisto osamotene z úniku smeroval do cieľa, ale Roglič ho približne 50 metrov pred cieľom dostihol.

Slovinec sa vďaka druhému miestu posunul na čelo celkového poradia, vedie o 44 sekúnd pred tímovým kolegom Jonasom Vingegaardom z Dánska.

V nedeľu je na programe záverečná etapa, meria 138 km, sú v nej dva kopce prvej kategórie a cieľový vrchol s 11-kilometrovým deväťpercentným stúpaním.

+ 1:40 min

Domov»Cyklistika»Roglič tentokrát súperovi nezlomil srdce, vybojoval si však žltý dres