+ 22 s

109.

Juraj Sagan

+19:01 min

ESTAVAYER. Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil tretie miesto v piatkovej tretej etape pretekov Okolo Romandie.

Jazdec tímu Bora-Hansgrohe finišoval druhý v záverečnom špurte skupiny, ktorá zaostala o 22 sekúnd za víťazným Marcom Solerom z tímu Movistar.

Španiel dotiahol do úspešného konca svojho útok počas záverečného stúpania a posunul sa do čela priebežného poradia. Druhý skončil Dán Magnus Cort z tímu EF Education - Nippo.

"Bola to veľmi ťažká etapa, po celý čas chlad a dážď. V záverečnom stúpaní bolo množstvo útokov. Dodáva mi to sebavedomie na Giro. Teraz sa pokúsim obhájiť žltý dres," citoval internetový portál cyclingnews.com slová Solera.

Küng doplatil na mokrú cestu

Už od úvodu sa množstvo jazdcov pokúšalo o únik. Napokon sa to podarilo sedmičke cyklistov na čele s domácou dvojicou Stefan Küng (Groupama-FDJ) a Stefan Bissegger (EF Education).

Tempo pelotónu udával v nepriaznivom počasí hlavne tím Ineos, ktorý bojoval o udržanie žltého dresu Rohana Dennisa.

Náskok vedúcej skupiny systematicky klesal, pretože okrem Ineosu sa podieľali na udržiavaní vysokého tempa aj tímy Bora-Hansgrohe a Bahrain - Victorious.

Do záverečného stúpania už išiel iba osamotený Belgičan Kobe Goossens (Lotto-Soudal), keďže Künga zabrzdil nešťastný pád a zvyšní jazdci nevydržali tempo. Les Grandes napokon znamenal definitívny koniec úniku.

Sagan stráca na zelený dres 28 bodov

Potom však zaútočil Španiel Marc Soler. Do cieľa smeroval s malým náskokom na prenasledovateľov a podarilo sa mu ho úspešne udržať. Dosiahol tak svoje piate víťazstvo v profesionálnej kariére.

Peter Sagan, ktorý vyhral stredajšiu 1. etapu, sa v celkovej klasifikácii posunul na 53. priečku. Za lídrom Solerom zaostáva o 7:45 min. Jeho brat Juraj figuruje na priebežnej 126. pozícii s mankom viac ako 47 minút.

V bodovacej súťaži si zelený dres lídra naďalej drží Talian Sonny Colbrelli (Bahrain - Victorious), ktorý finišoval v piatok na štvrtej priečke. Na konte má 98 bodov, trojnásobný majster sveta Peter Sagan je stále druhý so ziskom 70 bodov.