#ingiroalGiro #Giro 2015/05/30 tappa n°20 - M.Coledan aspetta R.Kluge per essere certo di rimanere ultimo :-) pic.twitter.com/Vfw2wstM5V
— paolo macchi (@macpaolino) 31. květen 2015 MILÁNO. Na tohtoročnom cyklistickom Giro d'Italia udelili rozhodcovia už viacero nezvyčajných pokút. Ďalšiu dostal v predposledný deň trojtýždňových pretekov Marco Coledan z tímu Trek.
Tesne pred cieľovou čiarou sobotňajšej etapy do Sestriere zastavil a počkal na Rogera Klugeho - s ním bojuje o tzv. maglia nera, teda pozíciu najhoršieho pretekára vo výsledkovej listine.
Pred náročnou etapou zaostával za jazdcom tímu IAM Cycling o 6:20 min. Keďže hrozilo, že by o poslednú priečku v stúpaní do Sestriere mohol prísť, niekoľko stoviek metrov pred páskou zastavil.
Dvojica cyklistov v dobrej nálade prešla cez cieľovú čiaru 53:30 min po víťazovi Fabiovi Aruovi. Športoví komisári však pre tento postup nemali pochopenie. A Coledan dostal pokutu vo výške 500 švajčiarskych frankov.
"Cyklisti musia športovo bojovať za svoje vlastné šťastie. Akékoľvek správanie sa alebo tajné dohody s cieľom narušiť alebo poškodiť záujmy konkurenta sú zakázané," píše sa v stanovisku rozhodcovského zboru.
ICYMI. Yesterday, Coledan stopped before the finishing line to wait for Kluge, in order to finish last overall. #Giro pic.twitter.com/o5mrWH1lDt
— Mikkel Condé v2.0 (@mrconde) 31. květen 2015 Pred záverečnou nedeľňajšou etapou do Milána stráca Coledan na 163. mieste v celkovom poradí na držiteľa ružového dresu Alberta Contadora už šesť hodín, štyridsať minút a trinásť sekúnd.
Informácie zverejnil web cyclingnews.com.














