Cyklista Kolář bojoval o víťazstvo, vo Francúzsku skončil druhý

(Autor: Twitter)
SITA|21. sep 2015 o 11:41

Bol to veľmi tesný záver. Nikolaj Trusov odviedol perfektnú prácu pre Kolářa, ale ukázalo sa, že Bouhanni je najsilnejší šprintér spomedzi pretekárov na štarte, uviedol športový riaditeľ Tinkoff-Saxo Steven de Jongh.

ISBERGUES. Slovenský cyklista Michael Kolář obsadil druhé miesto na 69. ročníku klasických pretekov Grand Prix Isbergues - Pas de Calais (204 km) vo Francúzsku.

Rýchlejšie ako dvadsaťdvaročný člen tímu Tinkoff-Saxo šprintoval iba francúzsky favorit Nacer Bouhanni z tímu Cofidis. Tretí skončil Novozélanďan Shane Archbold (Bora-Argon 18).

Záverečný šprint.

Pre Kolářa boli preteky prípravou na svetový šampionát v Richmonde. V nedeľu by spoločne s bratmi Saganovcami nemal chýbať v pretekoch jednotlivcov s hromadným štartom.

"Bol to veľmi tesný záver. Nikolaj Trusov odviedol perfektnú prácu pre Kolářa, ale ukázalo sa, že Bouhanni je najsilnejší šprintér spomedzi pretekárov na štarte," uviedol športový riaditeľ Steven de Jongh na webe tímu.

Isbergues - Isbergues (204 km):

1. Nacer Bouhanni Francúzsko Cofidis, Solutions Crédits 4:37:45 h
2. Michael Kolář SR Tinkoff-Saxo
3. Shane Archbold Nový Zéland Bora-Argon 18
4. Baptiste Planckaert Belgicko Roubaix Lille Métropole
5. Roy Jans Belgicko Wanty-Groupe Gobert
6. Jonas Vangenechten Belgicko IAM Cycling všetci čas víťaza
Nachádzate sa tu:
Domov»Cyklistika»Cyklista Kolář bojoval o víťazstvo, vo Francúzsku skončil druhý