Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

CSKA Moskva nemá záujem o brankára Bryzgalova

(Autor: TASR/AP)
TASR|28. aug 2013 o 14:34

Prvý zástupca generálneho manažéra CSKA Iľdar Muchometov poprel informácie, že tento moskovský účastník KHL má záujem o skúseného brankára.

MOSKVA. Prvý zástupca generálneho manažéra CSKA Iľdar Muchometov poprel informácie, že tento moskovský účastník KHL má záujem o brankára Iľju Bryzgalova.

"Zatiaľ necítime potrebu mať ho v tíme. Veď máme dvoch brankárov," povedal pre Sport-express Muchometov a pokračoval: "S Iľjom sme na túto tému neviedli žiadne rozhovory. Jednoducho sa mu len snažíme pomôcť a jeho prítomnosť na ľade pomôže zase našim hráčom a brankárom. Iľja nás poprosil, či sa môže s nami pripravovať, aby pred novou sezónou získal patričnú fyzickú pripravenosť. Pripravuje sa s nami už tretí deň."

Muchometova, ako bývalého brankára, neprekvapuje, že Bryzgalov doteraz nemá kontrakt. "Všetkým brankárom sa stane, že prídu pre nich takéto okamžiky. A pokiaľ si manažéri toho ktorého klubu utvoria o nich už nie najlepšiu mienku, s tým sa dá ťažko niečo robiť. Jednoducho hráči v poli aj brankári musia každý deň potvrdzovať oprávnenosť svojho zaradenia do mužstva. Iľja Bryzgalov je skúsený brankár, vie čo treba robiť. Ak doteraz nereagoval na žiadne ponuky, je možné, že si dá prestávku. Ale, že je to brankár vysokých kvalít, o tom niet žiadnych pochybností."

Na otázku, či si Bryzgalov svoju kariéru predĺži v KHL alebo NHL, Muchometov, zareagoval. "Do jeho hlavy nevidím, ani nemôžem hovoriť za neho. Viem, ale s určitosťou, že má ponuky z KHL, s ktorými zatiaľ nesúhlasil. V čase výluky v uplynulej sezóne bol Iľja v CSKA. Ale zatiaľ Sergej Fjodorov spolu s trénermi vylúčili spoluprácu s Iľjom v tomto roku. Uvidíme, čo bude. Ale nevylučujem žiadnu možnosť," uzavrel Iľdar Muchometov.

Súvisiace články