Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Crosbyho stav sa stále nezlepšuje

SITA|13. máj 2011 o 09:23

Zdravotný stav hviezdy tímu NHL Pittsburgh Penguins Sidneyho Crosbyho stále nie je optimálny a mladík sa zatiaľ nepripravuje na svoj návrat na ľad.

PITTSBURGH. Zdravotný stav hviezdy tímu zámorskej hokejovej NHL Pittsburgh Penguins Sidneyho Crosbyho stále nie je optimálny a mladík sa zatiaľ nepripravuje na svoj návrat na ľad.

Dvadsaťtriročného Kanaďana trápia problémy od začiatku kalendárneho roka, keď mu lekári po sérii tvrdých úderov v predchádzajúcich dvoch zápasoch diagnostikovali otras mozgu.

"Lekársky tím má naďalej pochybnosti a nemôže mu dať zelenú," uviedol vo štvrtok Crosbyho agent Pat Brisson v maili adresovanom denníku Pittsburgh Post-Gazette.

Jeden z najlepších hráčov súčasnosti, ktorý až do zranenia dominoval štatistikám profiligy, napokon pre zranenie nenastúpil ani v jednom zostávajúcom stretnutí základnej časti a "tučniakom" chýbal aj v play-off.

Napriek priebežným pozitívnym správam má Crosby stále problémy a dĺžka jeho rekonvalescencie zostáva nejasná. Na konci marca začala jednotka vstupného draftu z roku 2005 dokonca s bezkontaktným tréningom, 20. apríla sa však opäť prejavili symptómy jeho zranenia.

Súvisiace články