Pondelok, 12. apríla, 2021Meniny má Estera

Ramsay: Nepamätám si situáciu, ako je táto. Chýbate mi, slovenskí priatelia

Tréner Craig Ramsay na slovenskej striedačke. Kde odohrajú slovenskí hokejisti svetový šampionát v roku 2021 je zatiaľ neisté. (Autor: SME - JOZEF JAKUBČO)
SITA|21. mar 2020 o 18:23

Verí, že čoskoro vedci nájdu liek.

BRATISLAVA. Slovenská hokejová reprezentácia sa niekoľko mesiacov pripravovala na vrchol aktuálnej sezóny v podobe majstrovstiev sveta.

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) však pre hrozbu koronavírusu zrušila turnaj, ktorý sa mal uskutočniť v termíne od 8. do 24. mája vo švajčiarskych mestách Lausanne a Zürich.

"Keď som sa dozvedel správu o zrušení šampionátu, zostal som sklamaný. Minulý rok sme hrali skvelo na domácich majstrovstvách sveta, mali sme na dosah dobrý výsledok. A verili sme, že tento rok ho ešte zlepšíme, že sa posunieme ďalej, že opäť budeme môcť konkurovať najlepším na medzinárodnej úrovni," priznal tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsay.

"Nepamätám si situáciu, ako je táto. Môj plán je zostať v kontakte s Mirom Šatanom aj s členmi realizačného tímu, s ktorými budeme ďalej plánovať prípravu na augustovú olympijskú kvalifikáciu. Verím, že situácia sa umúdri a turnaj zorganizujeme," pokračoval Kanaďan.

"Aktuálne dianie okolo vírusu je značne znepokojujúce. Veľa podujatí bolo zrušených alebo odložených, hranice sú uzavreté. Verím, že čoskoro nájdeme liek, ktorý pomôže všetkým ľuďom s týmto ochorením," uviedol na margo šíriaceho sa koronavírusu.

"Všetci moji slovenskí priatelia, tréneri a kolegovia - chýbate mi. Snáď sa čoskoro budem môcť vrátiť a budeme spolu pokračovať v najlepšej práci pre slovenský hokej. Buďte silní a opatrní, držte spolu," dodal Ramsay pre web Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Koronavírus SARS-CoV-2

Najnovšie poznatky a informácie o ochorení Covid-19 a novom koronavíruse SARS-CoV-2, ktorý mal prvotné ohnisko nákazy v čínskom meste Wu-chan.

Súvisiace články