Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Počas kariéry čelil škandálom. Teraz ako tréner odstúpil pre podozrenie zo šikany

Craig Bellamy (vpravo) ešte v drese Liverpoolu a Alan Hutton z Aston Villy. (Autor: SITA/AP)
SITA|3. jan 2019 o 13:58

Bývalý waleský futbalista Craig Bellamy sa dočasne vzdal funkcie trénera tímu Cardiff City do 18 rokov.

CARDIFF. Bývalý waleský futbalista Craig Bellamy sa pre podozrenia zo šikany dočasne vzdal funkcie trénera tímu Cardiff City do 18 rokov.

Obvinil ho jeden z hráčov

Tridsaťdeväťročného niekdajšieho hráča Liverpoolu, Manchestru City či Newcastlu obvinil jeden z jeho zverencov z neadekvátneho správania voči nemu, čo následne riešili chlapcovi rodičia s vedením klubu, o čom v priebehu týždňa informovalo aj periodikum Daily Mail. Bellamy akékoľvek obvinenia odmieta.

"Som smutný z obvinení, ale aj zo spôsobu, akým sa prezentovali. Kategoricky ich všetky odmietam. Dočasne ale odchádzam z pozície kouča mladých futbalistov z Cardiffu City a plánujem spolupracovať s klubom na očistení svojho mena," povedal Walesan, ktorý v roku 2014 ukončil kariéru profesionálneho futbalistu.

Búrlivá minulosť

Počas svojho hráčskeho pôsobenia vo viacerých britských kluboch sa 175 centimetrov vysoký útočník prezentoval hneď niekoľkými škandálmi.

Povesť burana ho sprevádzala od roku 2006, kedy údajne zaútočil na dve ženy v Cardiffe. O rok neskôr mal napadnúť svojho vtedajšieho spoluhráča z FC Liverpool Johna Arneho Riiseho golfovou palicou.

V hlavnom meste Walesu sa v roku 2011 Bellamy pobil s dvomi mužmi a spôsobil im viaceré zranenia tváre.

Súvisiace články