Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Courier: Je ťažké predstaviť si, že Federer mohol hrať lepšie

Roger Federer po výhre nad Novakom Djokovičom na ATP Finals 2019. (Autor: Alberto Pezzali - TASR/AP)
SITA|15. nov 2019 o 09:20

Švajčiar postúpil do semifinále šestnásty raz.

BRATISLAVA. Švajčiarsky tenista Roger Federer pri svojej 17. účasti na Turnaji majstrov po šestnásty raz postúpil do semifinále.

V kľúčovom zápase predviedol proti Srbovi Novakovi Djokovičovi jeden z najlepších výkonov v sezóne a za 74 minút ho zdolal 6:4, 6:3. Razom sa stal hlavným favoritom na zisk cennej trofeje, ktorú v londýnskej O2 Aréne naposledy zdvihol nad hlavu v roku 2011.

Roger bol najbližšie k perfektnému tenisu, tvrdí jeho bývalý tréner

"Hrať s takýmto skvelým hráčom vo vynikajúcej atmosfére je niečo špeciálne. Tento večer som si od začiatku užíval. Hral som neuveriteľne, bolo to rozhodne niečo magické.

Mal som jasný plán hry, ktorý dokonale fungoval. Verím, že to nebolo naposledy proti Novakovi," cituje oficiálny web ATP slová Rogera Federera, ktorý zdolal Djokoviča prvýkrát od roku 2015.

Na výkon švajčiarskeho tenisového velikána reagoval aj jeho bývalý tréner Paul Annacone.

"Neverím na perfektný tenis, ale toto bolo najbližšie ako k nemu mohol Roger byť. V minulosti som ho v O2 Aréne videl hrať podobný zápas proti Rafaelovi Nadalovi (6:3, 6:0, pozn.).

Proti niekomu ako Novak, ktorý dokáže spraviť kurt taký malý na zahranie úderov, je výhra v dvoch setoch niečo úžasné," povedal 56-ročný Američan v televízii Tennis Channel.

Courier: Všetky Federerove zbrane sú späť

Slovami chvály nešetril ani štvornásobný grandslamový šampión Jim Courier.

"Pred pár rokmi v Indian Wells brutálne zničil Rafaela Nadala (6:2, 6:3, pozn.). Úroveň jeho tenisu bola úžasná. Faktom je, že všetky jeho zbrane ako slajzovaný bekhend alebo volej sú späť.

Spravil iba päť nevynútených chýb proti jednému z najlepšie brániacich hráčov a pridal 23 víťazných úderov. Je ťažké predstaviť si, že Federer mohol hrať lepšie," povedal Courier, ďalší expert televízie Tennis Channel.

Novak Djokovič po spomenutej prehre stratil šancu na to, aby sa stal koncoročnou svetovou jednotkou.

Vôbec ako najstarší v tzv. Open ére na tomto poste bude Rafael Nadal, celkovo po piaty raz. Rodák z Belehradu však športovo priznal kvalitu štvrtkového súpera.

"Bol lepším hráčom vo všetkých aspektoch a absolútne si zaslúžil vyhrať. Skvele podával, pohyboval sa či returnoval. Všetko robil správne," zhodnotil Djokovič pre web atptour.com.

Súvisiace články