Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Cook vyhral super-G, Hirscher má na dosah štvrtý veľký glóbus za sebou

(Autor: Twitter)
TASR|19. mar 2015 o 11:07

Líder celkového poradia skončil v superobrovskom slalome prekvapujúco na štvrtom mieste. A pred svojimi dvomi parádnymi disciplínami vedie o 34 bodov.

MÉRIBEL. Kanadský lyžiar Dustin Cook nečakane vyhral finálový superobrovský slalom Svetového pohára. Vybojoval vôbec svoj premiérový triumf.

Vo francúzskom Méribeli predstihol o päť stotín už istého držiteľa malého glóbusu Nóra Kjetila Jansruda. Tretí skončil so stratou ôsmich stotín domáci Brice Roger.

Marcel Hirscher obsadil ako najlepší spomedzi Rakúšanov štvrté miesto. A má na dosah zisk štvrtého veľkého krištáľového glóbusu za sebou.

"Som spokojný, že som išiel a som spokojný aj s výkonom. Hoci nebol úplne perfektný, napokon z toho vypálilo prekvapujúce umiestnenie a balík bodov," povedal Hirscher do kamier rakúskej televízie ORF.

"Navyše som si okúsil profil kopca, takže ho budem pred obrovským slalomom lepšie poznať."

Hirscher si na Jansruda pred svojimi dvomi parádnymi disciplínami udržal náskok 34 bodov. A Nór sa pravdepodobne predstaví už iba v sobotňajšom finálovom obrovskom slalome.

"Dal som do toho všetko, no nevyšlo to. Klobúk dolu pred výkonom Marcela. Sledoval som jeho jazdu zhora, počínal si ako špecialista na superobrovský slalom," hodnotil Jansrud.

"Moje šance na zisk veľkého glóbusu sú už iba v rovine teórie, no ešte nehádžem flintu do žita. Pokúsim sa zabojovať v sobotňajšom obráku."

Štvrtkové preteky výrazne ovplyvnilo teplé počasie a rýchlo sa roztápajúca trať. Preto mali výhodu pretekári s nižšími štartovými číslami. Vyťažilo z toho najmä trio Roger (č. 7), Hirscher (6) a Caviezel (1). Všetci skončili do 5. miesta.

Víťazný Cook je strieborným medailistom z tohtoročných majstrovstiev sveta v Beaver Creeku. V pretekoch Svetového pohára však stál na stupňoch víťazov doteraz iba raz - pred 11 dňami bol v nórskom Kvitfjelli v super-G tretí.

"Vydarené preteky v Beaver Creek ma správne naštartovali. Nečakal som však, že už v tejto sezóne sa budem tešiť z prvého víťazstva vo Svetovom pohári. Je to neuveriteľné. V novej sezóne bude mojím cieľom získať čo najviac pódiových umiestnení," vyhlásil Kanaďan.

Finále Svetového pohára v Méribeli - super-G:

1. Dustin Cook (Kan.) 1:06,04 min

2. Kjetil Jansrud (Nór.) +0,05

3. Brice Roger (Fr.) +0,08

4. Marcel Hirscher (Rak.) +0,09

5. Mauro Caviezel (Švaj.) +0,11

6. Max Franz (Rak.) +0,27

7. Adrien Theaux (Fr.) + 0,36

Hannes Reichelt (Rak.) +0,36

9. Beat Feuz (Švajč.) +0,41

10. Alexis Pinturault (Fr.) +0,43

Celkové poradie vo Svetovom pohári:

1. Marcel Hirscher (Rak.) 1298 bodov

2. Kjetil Jansrud (Nór.) 1264

3. Alexis Pinturault (Fr.) 924

4. Felix Neureuther (Nem.) 816

5. Hannes Reichelt (Rak.) 760

6. Dominik Paris (Tal.) 745

...

65. Adam Žampa (SR) 95

Konečné poradie v super-G:

1. Kjetil Jansrud (Nór.) 556 bodov - malý glóbus

2. Dominik Paris (Tal.) 353

3. Matthias Mayer 274

4. Hannes Reichelt 207

5. Dustin Cook (Kan.) 239

6. Vincent Kriechmayr (všetci Rak.) 196

Súvisiace články