Cologna má zlato na 15 km klasicky, Bajčičák skončil na 23. mieste

Dario Cologna takto prichádza do cieľa.
Dario Cologna takto prichádza do cieľa. (Autor: SITA/AP)
SITA|14. feb 2014 o 12:22

V tímšprinte nie sme favoriti, pokúsime sa byť okolo dvanásteho až pätnásteho miesta, povedal Bajčičák.

ČERVENÁ POĽANA. Švajčiar Dario Cologna získal v piatok zlatú medailu v behu na lyžiach na 15 km klasickou technikou na zimných olympijských hrách 2014 v ruskom Soči.

Strieborný kov si v bežeckom komplexe Laura vybojoval Švéd Johan Olsson, bronzová medaila patrí jeho krajanovi Danielovi Richardssonovi.

"Získať zlato je úžasné. Nemohol som uveriť, keď som vyhral prvý raz, teraz opäť," uviedol pre informačný servis ZOH 2014 Cologna. "Po prvom zlate som prežíval veľké emócie, teraz sú to pre mňa jednoducho neuveriteľné momenty," dodal.

Bajčičáka vytlačili z dvadsiatky

Slovenský reprezentant Martin Bajčičák bol po príchode do cieľa priebežným lídrom, neskôr štartujúci pretekári s dlhodobo vyššou výkonnosťou ho postupne odsunuli mimo elitnej dvadsiatky na 23. miesto.

"Cítil som sa uvoľnene, od začiatku som išiel s rezervou. Myslím si, že som podal stopercentný výkon," uviedol pre RTVS Bajčičák, ktorý v nedeľňajšom skiatlone obsadil 31. miesto.

"Ttrať mi sadla, bola silovejšia, čo mi vyhovuje, pretože nie som rýchlostný typ. Zvládol som aj náročné zjazdy. Myslím si, trať bola oveľa lepšia ako včera počas pretekov žien," povedal Bajčičák.

Ešte dvoje preteky

V Soči ešte absolvuje tímšprint klasickou technikou s Petrom Mlynárom (19. februára) a beh na 50 km voľnou technikou s hromadným štartom (23. februára).

"V tímšprinte nie sme favoriti, pokúsime sa s Peťom Mlynárom byť okolo dvanásteho až pätnásteho miesta," dodal Bajčičák.

Doterajšími najlepšími výsledkami Martina Bajčičáka na ZOH sú 8. miesto v skiatlone a 8. miesto v tímšprinte s Ivanom Bátorym v Turíne 2006.

Druhý Slovák na štarte Peter Mlynár zaostal za Colognom o 4:20,6 minúty a obsadil 51. priečku.

Výsledky - beh na lyžiach:

Muži - 15 km klasicky: 1. Dario Cologna (Švaj.) 38:29,7 min, 2. Johan Olsson +28,5 s, 3. Daniel Richardsson (obaja Švéd.) +38,8, 4. Iivo Niskanen (Fín.) +39,0, 5. Lukáš Bauer (ČR) +58,9, 6. Chris Andre Jespersen (Nór.) +1:00,9 min, 7. Alexander Bessmertnič (Rus.) +1:08,0, 8. Axel Teichmann (Nem.) +1:12,7,... 23. Martin Bajčičák +1:58,3 min, 51. Peter Mlynár (obaja SR) +4:20,6.

Domov»Zimné športy»Cologna má zlato na 15 km klasicky, Bajčičák skončil na 23. mieste