Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Hamšík si tak skoro nezahrá, Čína zakázala cudzincom vstup do krajiny

Marek Hamšík. (Autor: Jozef Jakubčo SME)
TASR|27. mar 2020 o 11:31

Nový ročník Super League mal pôvodne odštartovať 22. februára.

PEKING. Nádeje na skorý začiatok najvyššej čínskej futbalovej súťaže zabrzdil zákaz vstupu cudzincov do krajiny, ktorý vláda vyhlásila v snahe zamedziť ďalšiemu šíreniu koronavírusu.

Do Číny sa nedostanú ani zahraničné futbalové hviezdy.

Nový ročník Super League, v ktorej pôsobí aj kapitán slovenskej reprezentácie Marek Hamšík vo farbách klubu Ta-lien-žen, mal pôvodne odštartovať 22. februára a vyvrcholiť 31. októbra.

Štart sezóny však zmaril koronavírus, ktorý sa začal do sveta šíriť z čínskeho Wu-chanu.

Čínske ministerstvo zahraničných vecí vo štvrtok večer informovalo, že všetci cudzí štátni príslušníci vrátane osôb s právom na pobyt budú mať od soboty zakázaný vstup na územie krajiny.

Výnimku zo zákazu budú mať zahraničný diplomatický personál a posádky lietadiel a lodí zaisťujúcich medzinárodnú dopravu.

O čínske víza budú môcť stále žiadať cudzinci, ktorí do krajiny cestujú za účelom nevyhnutných ekonomických, obchodných, vedeckých alebo technologických aktivít, alebo z naliehavých humanitárnych dôvodov.

Obmedzené budú aj počet a kapacita medzinárodných letov.

Čínske štátne médiá v súvislosti s množiacimi sa prípadmi zavlečenia infekcií zo zahraničia varujú pred druhou vlnou nákazy.

V krajine hlásili celkovo už 595 takýchto prípadov, väčšinou u Číňanov vracajúcich sa do vlasti, medzi ktorými je veľké množstvo študentov.

V Číne zaznamenali 81.340 prípadov ochorenia COVID-19 a 3292 úmrtí. Počet nových prípadov nákazy v minulých týždňoch rapídne poklesol.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články