Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Cibulková: Teším sa na ďalší zápas doma

SITA|Publikované 6. apr 2011 o 14:38

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa momentálne pripravuje na antukovú časť sezóny vo Varaždíne, kde býva jej chorvátsky kouč Željko Krajan.

BRATISLAVA.

Už vlani v decembri po návrate z prípravy v Boca Ratone na Floride avizovala, že v sezóne 2011 nechce riskovať rýchlu turnajovú zmenu z tvrdého povrchu na antuku. Z tohto dôvodu nehrá tento týždeň v americkom Charlestone.

"Dávame na to moje zdravie veľký pozor. S kondičným trénerom Dejanom Vojinovičom veľmi pracujeme na tom, aby bolo všetko v poriadku. Budem na antuke najprv len trénovať, aby nebol prechod na ňu taký náhly. Kouč Željko Krajan mi dlhodobo vytýčil takýto plán, aby som sa opäť nezranila," vysvetlila Dominika Cibulková pre agentúru SITA. Dvadsaťjedenročná Bratislavčanka vlani v Belehrade v rovnakej fáze Fed Cupu a identickom termíne nútene chýbala pre zranenie slabín.

Semifinalistka parížskeho Roland Garros 2009 Cibulková bude 16. - 17. apríla jednotkou tímu SR v bratislavskom zápase so Srbkami o svetovú skupinu Pohára federácie 2012. "Teším sa, že opäť budeme hrať doma! Zároveň verím, že Srbky nebudú v takej forme, v akej boli vo februári Češky..." skonštatovala D. Cibulková, ktorá ešte pred zverejnením predbežnej nominácie hostiek so všetkými "veľkými menami" v kádri vyslovila prognózu, že v Sibamac aréne NTC napokon nenastúpia obe srbské bývalé jednotky svetového rebríčka Jelena Jankovičová a Ana Ivanovičová:

"Nemyslím si, že pricestujú obe naraz. Nemám nejaký konkrétny dôvod či informáciu, ale predpokladám, že to tak bude. Je to taký môj tip a možno sa ukáže, že sa mýlim."

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články