Chromiak sa sťahuje do Ameriky, bude hrať na farme Kings

Oh My Hockey|20. apr 2021 o 08:42

Slovenský mladík Martin Chromiak sa po sezóne v Dukle Trenčín pozrie po prvýkrát v sezóne za more. Jeho cieľom nebude juniorka, kde mal hrávať, ale farmárska AHL. Na farme v Ontariu bude pôsobiť do konca základnej časti.

Dnes o tom informoval insider Kings, John Hoven, na webe mayorsmanor.com. Vedenie Los Angeles Kings mu ponúklo šancu ukázať sa v AHL, kde podpísal skúšobný kontrakt. O zmluve s prvým tímom zatiaľ nevieme nič.

Podobné zmluvy sú pre juniorov typické. V závere základnej časti American Hockey League sa môžu predviesť v prostredí mužského hokeja. To 18-ročný Slovák pozná už veľmi dobre. V ročníku 2020/21 si pripísal 32 štartov za Duklu Trenčín, zaknihoval slušných 19 (7+12) bodov. Rovnaký počet duelov odohral v slovenskej extralige aj v preddraftovej sezóne.

Chromiak na svoj draft čakal veľmi dlho. Pre v podstate celý hokejový svet bola tak nízka pozícia prekvapením, preto ho označujú za krádež draftu. "Králi" si ho vybrali v piatom kole zo 128. pozície. Slovenským fanúšikom sa naposledy vryl do pamäti pri nedávnom dvojzápase proti českej "dvadsiatke", kde strelil ukážkový gól.

Kľúčové pre rozhodnutie povolať Chromiaka do Spojených štátov je plánované povolanie dvojky draftu, Quintona Byfielda, do prvého tímu Kings. Tým sa na farme uvoľní miesto pre jedného forvarda. Chromiakova karanténa potrvá sedem dní, potom sa pripojí k tímu Reign.

Mužstvu zostáva odohrať desať zápasov, Chromiak pravdepodobne naskočí maximálne do ôsmich. Keďže podpísal iba amatérsky skúšobný kontrakt, môže byť v ďalšej sezóne prevelený do juniorskej súťaže. Viac detailov budeme vedieť neskôr.

https://www.ohmyhockey.com/kradez-draftu-experti-se-shoduji-martin-chromiak/

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: