Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Chicago prijal v Bielom doma Obama

(Autor: SITA/AP)
SITA|4. nov 2013 o 22:10

Slovenskí hokejisti Marián Hossa a Michal Handzuš a ich spoluhráči z klubu NHL Chicago Blackhawks sa stretli v pondelok s americkým prezidentom Barackom Obamom.

WASHINGTON. Marián Hossa a Michal Handzuš a ich spoluhráči z klubu NHL Chicago Blackhawks sa stretli v pondelok s americkým prezidentom Barackom Obamom. 44. prezident USA, prijal víťazov Stanleyho pohára v rámci tradičnej ceremónie v Bielom dome. Obama ocenil víťazný tím, ktorého súčasťou boli aj Hossa s Handzušom. Stretnutie sa uskutočnolo o 20.00 h SEČ.

"Všetci sa usaďte, prosím. Je mojou veľkou cťou opäť privítať hráčov Chicago Blackhawks v Bielom dome," uviedol na začiatku svojej reči na počesť "jastrabov" Barack Obama.

Hráči Chicaga okrem návštevy Bieleho domu absolvujú počas pobytu vo Washingtone aj stretnutie s vojnovými veteránmi v armádnej nemocnici. Americký prezident už tradične prijíma víťazov hlavných profesionálnych športových súťaží. S hráčmi Blackhawks už mal tú česť po ich triumfe v roku 2010. Informácie zverejnil klubový web NHL.com.

Súvisiace články