Štvortýždňovú šnúru v Egypte zakončila titulom. Škamlová: Ďakujem všetkým

Chantal Škamlová s titulom na okruhu ITF v Káhire.
Chantal Škamlová s titulom na okruhu ITF v Káhire. (Autor: instagram/Chantal Škamlová)
Sportnet, TASR|31. jan 2021 o 15:15

Získala 12. singlový titul na okruhu ITF.

ITF v Káhire (antuka, dotácia 15.000 USD)

Ženy - dvojhra, finále

Chantal ŠKAMLOVÁ (SR-3) - Anastasia Nefedovová (USA-4) 6:4, 5:7, 6:4

KÁHIRA. Slovenská tenistka Chantal Škamlová sa stala víťazkou vo dvojhre na turnaji ITF v Káhire.

V nedeľnom finále si ako tretia nasadená poradila s turnajovou štvorkou Anastasiou Nefedovovou z USA 6:4, 5:7, 6:4.

Vyradili premožiteľky favoritiek

Turnajovou jednotkou bola 352. hráčka v rebríčku WTA Riya Bhatiová z Indie, ktorá prekvapivo skončila už v druhom kole, keď prehrala so Slovinkou Piou Lovričovou.

Tú v semifinále vyradila práve Škamlová.

Dvojka turnaja, 411. hráčka rebríčka Dea Herdželašová z Bosny a Hercegoviny, skončila až v semifinále na rakete Nefedovovej.

Herdželašová v 1. kole turnaja vyradila druhú Slovenku, ktorá štartovala na turnaji, 21-ročnú Barboru Matúšovú.

Škamlová: Ďakujem za podporu

Dvadsaťsedemročná Škamlová získala už svoj dvanásty singlový titul na okruhu ITF, naposledy sa z titulu vo dvojhre radovala v roku 2017. V debli ich má na svojom konte 38.

"Som veľmi rada, že som štvortýždňovú šnúru v Egypte zakončila titulom. Dnešné finále nebolo ľahké. V druhom sete som nevyužila mečbaly a takmer celý tretí set som bola dole," analyzovala 555. hráčka rebríčka WTA.

"O to viac je moje dnešné víťazstvo pre mňa cennejšie. Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí ma podporovali na diaľku a aj keď som bola v Egypte celú dobu sama, cítila som ich podporu. Tá mi v závere neskutočne pomohla," povedala zverenka Michala Ďurovca pre web Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Škamlová si napravila chuť po predchádzajúcich turnajoch, keď v úvode januára podľahla vo finále Španielke Jessice Bouzasovej Maneirovej (6:2, 5:7, 3:6) a minulý týždeň jej cesta skončila v semifinále po prehre s Ruskou Elinou Avanesyanovou (5:7, 6:1, 0:6).

Domov»Tenis»Štvortýždňovú šnúru v Egypte zakončila titulom. Škamlová: Ďakujem všetkým