Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Chabibulin dostal mesačné väzenie za alkohol

TASR|27. júl 2011 o 10:21

Ruský hokejový brankár Nikolaj Chabibulin v službách Edmontonu Oilers strávi niekoľko dní vo väzení za jazdu pod vplyvom alkoholu.

NEW YORK.

Skúsený gólman zo zámorskej NHL sa dopustil neďaleko svojho domu v Arizone hneď niekoľkých dopravných priestupkov ešte v roku 2010, pričom 15 dní bude vo väzení a ďalších 16 dní absolvuje v domácej väzbe.

Podľa zámorských médií dostane Chabibulin na spomínané obdobie kontrolný náramok na členok a podrobí sa náhodným testom na alkohol, ale bude môcť opustiť dom na 12 hodín, aby nemusel prerušiť hokejové aktivity. Brány tréningových kempov NHL sa otvoria v septembri.

"Keď si odkrútim tento trest, tak sa vrátim do tréningového kempu a budem sa snažiť, aby som bol najlepším hráčom, spoluhráčom a občanom," uviedol Chabibulin vo vyhlásení, ktoré zverejnil klub z Edmontonu.

Ruský brankár pôsobí v NHL už 15 sezón, pričom okrem Edmontonu chránil svoju svätyňu aj v drese Winnipegu, Phoenixu, Tampy Bay a Chicaga. V minulej sezóne zaznamenal 10 výhier a dve čisté kontá v 47 stretnutiach.

Súvisiace články