FRIBOURG. Tím Ruska vedie po sobotňajších dvojhrách vo štvrťfinále svetovej skupiny Pohára federácie nad Španielskom 2:0.
Prvý bod pre domáce farby v Moskve vybojovala Svetlana Kuznecovová, keď zdolala Carlu Suarezovú Navarrovú hladko v dvoch setoch 6:3 a 6:1.
Jej krajanka Mária Šarapovová si rovnako hladko poradila s ďalšou španielkou Silviou Solerovou Espinosovou po setoch 6:2 a 6:1.
V 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2012 tenisových reprezentačných družstiev žien je po sobotňajších dvojhrách nerozhodný stav v zápase Švajčiarska s Austráliou. V prvom dueli vyhrala Samantha Stosurová nad Timeou Bacsinszkou 6:2, 7:5, v druhom dueli podľahla Jarmila Gajdošová Stefanie Vögeleovej 6:0, 6:7 (8), 8:6.
Česká tenistka Iveta Benešová sa zaslúžila o prvý bod svojho tímu vo štvrťfinále svetovej skupiny Pohára federácie, keď v úvodnom dueli dvojhry zdolala Nemku Sabine Lisickú po setoch 2:6, 6:4 a 6:2. Druhý český bod pripísala Petra Kvitová víťazstvom nad Juliou Görgesovou v trojsetovom dueli 3:6, 6:3 a 10:8.
Kvitovej 26. halový triumf
Petra Kvitová začala návrat do svojich obľúbených halových podmienok 26. triumfom pod strechou v rade. V sobotňajšom zápase s Nemkou Juliou Görgesovou vo štvrťfinálovom 1. kole svetovej skupiny Pohára federácie 2012 zvíťazila v Stuttgarte tesne 3:6, 6:3, 10:8.
Domáca hráčka práve v tomto dejisku vlani v apríli triumfovala na podujatí WTA, ale na antuke.
Kvitová naposledy ťahala v hale za kratší koniec už v októbri 2010 na turnaji ITF vo francúzskom Poitires. Vlani dosiahla pod strechou 21 úspechov vrátane piatich z "výberového" šampionátu v tureckom Istanbule.
V januári pridala ďalšie štyri víťazstvá na Hopmanovom pohári v austrálskom Perthe, ktorý sa však vo väčšine oficiálnych štatistík neobjavuje, hoci ide o podujatie pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF).
Obhajkyne fedcupovej trofeje Češky sú na prahu postupu do aprílového semifinále proti úspešnému tímu zo zápasu Taliansko - Ukrajina. Po sobotňajších dvojhrách remizujú Talianky s Ukrajinkami 1:1.
Výsledky:
Rusko - Španielsko 2:0
Svetlana Kuznecovová - Carla Suarezová Navarrová 6:3, 6:1
Maria Šarapovová - Silvia Solerová Espinosová 6:2, 6:1
Švajčiarsko - Austrália 1:1
Timea Bacsinszká - Samantha Stosurová 2:6, 5:7
Stefanie Vögeleová - Jarmila Gajdošová 6:0, 6:7 (8), 8:6
Nemecko - Česko 0:2
Sabine Lisická - Iveta Benešová 6:2, 4:6, 2:6
Julia Görgesová - Petra Kvitová 6:3, 3:6, 8:10
Taliansko - Ukrajina 1:1
Sara Erraniová - Kateryna Bondarenková 6:2, 6:3
Francesca Schiavoneová - Lesia Curenková 1:6, 2:6
Belgicko - Srbsko 1:1
Kirsten Flipkensová - Jelena Jankovičová 5:7, 5:7
Yanina Wickmayerová - Bojana Jovanovská 6:4, 6:4
USA - Bielorusko 2:0
Christina McHalová - Anastasia Jakimovová 6:0, 6:4 (Jakimovová nahradila Viktoriu Azarenkovú)
Serena Williamsová - Oľga Govorcovová 7:5, 6:0
















