Také priateľské stretnutie, tvrdil expert. Hrali sme naplno, oponoval tréner Česka

Momentka zo zápasu Slovensko - Česko na MS v hokeji 2021.
Momentka zo zápasu Slovensko - Česko na MS v hokeji 2021. (Zdroj: TASR)
Miloslav Šebela|1. jún 2021 o 21:00

Česko vyhralo nad Slovenskom aj s náhradníkmi.

RIGA, BRATISLAVA. Hoci po úvodných troch zápasoch boli v komplikovanej situácii a ich postupové šance boli nízke, Česi si napokon vybojovali postup do vyraďovacej časti na MS v hokeji 2021 v lotyšskej Rige.

V prestížnom súboji proti Slovensku už hrali len o lepšiu pozíciu do play off. O postup už nešlo. Po víťazstve 7:3 obsadili v A-skupine tretie miesto.

„Nie je to nič hrozné, je to také priateľské stretnutie,“ hovoril expert Českej televízie Milan Antoš.

Súboj tímov bývalej federácie priniesol veľa chýb v obrane, nižšiu intenzitu, ale aj veľa gólov. Bolo cítiť, že stretnutie nie je pre tímy rozhodujúce.

Obaja tréneri navyše dali voľno kľúčovým hráčom. Portál idnes.cz to priznal aj v titulku: "Výhra aj s náhradníkmi."

Tréneri nechali odpočívať kapitána Jakuba Kovářa, Dominika Kubalíka, Jiřího Sekáča, Jakuba Vránu či Filipa Hroneka.

„Videli sme veľa chýb, veľa nepresností, viac ich urobili Slováci. Je dobré, že si hráči zastrieľali a padlo veľa gólov. To im pomôže získať sebavedomie do ďalšieho zápasu,“ hovoril pre ČT Sport štvornásobný majster sveta Martin Procházka.

Pešán: Nevypustili sme to

Tréner Filip Pešán však nesúhlasil s tým, že by zápasu chýbalo tempo.

„Nemyslím si, že tímy zápas len odkorčuľovali. Oba tímy hrajú podobným systémom a vtedy je hra vyrovnaná. Nemyslím si, že by sme dnes hrali o nič, oba tímy hrali naplno. Je to zápas majstrovstiev sveta,“ reagoval český kouč.

Podľa hráčov, hoci v zápase o nič nešlo, im víťazstvo pomohlo naladiť sa na kľúčový zápas na turnaji a mali dôvod na radosť aj vďaka siedmim streleným gólom, pričom až päť strelcov dalo svoj prvý gól v reprezentácii.

„Išli sme do zápasu s tým, že bude dôležité získať sebavedomie a myslím si, že sa nám to podarilo,“ hovoril na tlačovej konferencii Filip Zadina.

„Začali sme gólom pri prvom striedaní, hrali sme jednoduchý hokej, napádali ich rozohrávku, získavali sme puky. Hrali sme tak, ako sme si povedali. Urobili sme aj chyby, ale aj tak sme urobili krok dopredu a sme pripravení na štvrťfinále,“ hodnotil. 

„Hráme už niekoľko zápasov pod tlakom a tím postupne ukazuje tvár, ktorú chceme vidieť. Pre tím je upokojujúce, že sme odohrali dobrý zápas a padlo veľa gólov. Hráčom to pomôže,“ doplnil Pešán.

Proti Fínom rozhodnú drobnosti

Česi skončili v A-skupine na tretej priečke a vo štvrťfinále nastúpia proti posledným majstrom sveta, ešte z MS 2019 - Fínom.

Súpera dôkladne poznajú zo súťaží Euro Hockey Tour. Zo štyroch zápasov v tejto sezóne dvakrát vyhrali Fíni, dva razy Česi. Všetky zápasy boli vyrovnané.

„Ich hru všetci veľmi dobre poznajú, sú to poslední majstri sveta a svoj štýl hrajú veľmi dobre,“ hovoril Pešán.

„Skôr ako o hľadaní systému proti nim to bude o drobných veciach – o súbojoch, o korčuľovaní, o tom, ako sa s tým popasujeme. Rozhodnú drobnosti,“ doplnil Pešán.

Viac o MS v hokeji

Nachádzate sa tu:
Domov»MS v hokeji 2021»Také priateľské stretnutie, tvrdil expert. Hrali sme naplno, oponoval tréner Česka