Ramsay to opakuje v každom príhovore, ale hráči nepočúvajú

Adam Húska v zápase Slovensko - Česko na MS v hokeji 2021.
Adam Húska v zápase Slovensko - Česko na MS v hokeji 2021. (Autor: TASR)
Marián Szűcs|1. jún 2021 o 19:33

Craig Ramsay hodnotí zápas Slovensko - Česko na MS v hokeji 2021.

RIGA, BRATISLAVA. Slovenskí hokejisti nezvládli svoj posledný zápas v základnej skupine na majstrovstvách sveta v Rige. Prehrali s Českom jasne 3:7.

Napriek tomu si Slováci zahrajú vo štvrťfinále – prvý raz od roku 2013. Rozhodlo sa o tom už v pondelok večer, keď Rusi zdolali Švédov.

Slovenskí hokejisti tak už pred posledným súbojom vedeli, že im play off neunikne. V utorok hrali len o to, z ktorej priečky postúpia.

V A-skupine napokon obsadili štvrté miesto a vo štvrťfinále narazia na Američanov, víťazov B-skupiny. Zápas sa bude hrať vo štvrtok, v stredu je na turnaji voľný deň. Česi nastúpia proti Fínom.

Ramsay: Asi sme boli príliš nadšení

Prvý gól dostal slovenský tím už po 29 sekundách, keď nedôslednú obranu potrestal Filip Zadina. V úvodnej tretine súper ešte využil veľkú chybu Mária Grmana v rozohrávke.

Obe situácie vystihovali dianie na ľade počas celého zápasu. Slováci robili v obrane zmätky a Česi ich trestali. A naopak, svoje šance využívať nedokázali. Skóre tak postupne narastalo v ich neprospech.

„Sme nadšení, že sme sa dostali do štvrťfinále. Ale bohužiaľ, asi sme boli až príliš nadšení,“ komentoval tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsay na tlačovej konferencii po zápase.

„Chceli sme od hráčov, aby sa nepozerali príliš dopredu, sústredili sa na hru, bojovali. Lenže netrvalo veľmi dlho, urobili sme niekoľko chýb a dostali sme gól. Vlastne sme sa vôbec nedostali k našej hre,“ rozoberal Ramsay.

„Myslím, že každý mal v hlave to, že postupujeme a je pred nami dôležitý zápas,“ narážal na štvrťfinále.

Tréneri šetrili lídrov

Obaja tréneri šetrili svojich kľúčových hráčov na play off. Ramsay nechal na tribúne centra elitného útoku Mareka Hrivíka, útočníka Miloša Romana (obaja majú menšie zdravotné ťažkosti) i kapitána Mareka Ďalogu.

Tréner českej reprezentácie Filip Pešán dal voľno dokonca až siedmim stabilným hráčom zostavy vrátane lídrov z NHL Dominika Kubalíka, Jakuba Vránu, Filipa Hroneka či prvého brankára Šimona Hrubca.

Slovensku sa rozpadol elitný útok. Petra Cehlárika v ňom doplnili tínedžer Juraj Slafkovský a Kristián Pospíšil. Ich formácia sa gólovo presadila až v závere, keď korigovala skóre na 3:6. Predtým sa presadili Matúš Sukeľ a Martin Bučko. 

Po druhej tretine a štyroch inkasovaných góloch vymenil Júliusa Hudáčka v slovenskej bránke Adam Húska, ale aj on dvakrát inkasoval.

„Nevideli sme po druhej tretine zmysel v tom, aby tam Hudáček ostal,“ vysvetlil Ramsay.

Ako augustový zápas

Aj vzhľadom na jasný vývoj a veľké zmeny v zostavách oboch tímov nebolo tempo zápasu natoľko vysoké.

„Je to v takom priateľskom tempe, skôr taký augustový prípravný zápas,“ prirovnal expert Českej televízie Milan Antoš.

Zapadala do toho aj situácia z poslednej minúty, keď Ramsay stiahol z ľadu Húsku, aby si tím vyskúšal hru v šestici bez brankára. Ani power play Slovákom veľmi nevyšla, dostali v nej siedmy gól.

„Na takýchto turnajoch nemáte veľa príležitostí vyskúšať si hru bez brankára. Je jedno, či prehráte o tri alebo štyri góly,“ reagoval Ramsay. 

Potešili ho Nemec a Slafkovský 

Kouča slovenského tímu hnevalo hlavne množstvo stratených pukov. Aj preto, že na tento aspekt svojich hráčov neustále upozorňuje. 

„Je to prvý bod hádam v každom príhovore pred zápasom – žiadne straty pukov v strednom pásme. Ale zdá sa, že obľubujeme prihrávky do strán okolo červenej čiary či na útočnej modrej čiare. Namiesto toho, aby sme puk len tečovali do útočného pásma a bojovali oň,“ vravel Ramsay.

Keď budeme takto strácať puky proti tímu ako USA, bude to ťažká noc. Ešte ťažšia ako táto.


Craig Ramsay, tréner slovenskej reprezentácie

„Keď budeme takto strácať puky proti tímu ako USA, bude to ťažká noc. Ešte ťažšia ako táto,“ doplnil.

Ramsayho potešili výkony mladíkov. „Šimon Nemec bol naším najlepším hráčom, hral veľmi dobre, rozumne. Aj Slavy (Juraj Slafkovský – pozn. red.) bol skvelý,“ hovoril kouč.

Slafkovského dokonca zaradil na pozíciu centra v prvom útoku namiesto pauzujúceho Hrivíka.

„Spýtal som sa niektorých hráčov, či už niekedy hrali centra. Slavy je vždy povie - áno, ja môžem. Neskôr sa priznal, že tam hral dvakrát,“ s úsmevom opisoval Ramsay. 

Viac o MS v hokeji

Nachádzate sa tu:
Domov»MS v hokeji 2021»Ramsay to opakuje v každom príhovore, ale hráči nepočúvajú