Rakúsko

Ďalšie prekvapenie sa nekonalo. Mrázek vygumoval rakúsku efektivitu

Radosť českých hokejistov po góle v zápase Česko - Rakúsko na MS v hokeji 2024.
Fotogaléria (7)
Radosť českých hokejistov po góle v zápase Česko - Rakúsko na MS v hokeji 2024. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|17. máj 2024 o 22:34

Hokejisti Česka dnes zdolali Rakúsko na MS v hokeji 2024, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

MS v hokeji 2024 - skupina A

Česko - Rakúsko 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 20. Kaše (t.s.), 36. Kubalík (Tomášek, Špaček), 37. Flek (Stránský), 42. Tomášek (Palát)

Rozhodovali: Heikkinen, Kaukokari - Nikulainen (všetci Fín.), Heffner (Nem.)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 17.413

Česko: Mrázek (Dostál) – Krejčík, Gudas (A), Kempný, Rutta, Hájek, Kundrátek, Špaček – Červenka (C), Sedlák, Kaše – Palát (A), Tomášek, Kubalík – Voženílek, Kämpf, Stránský – Beránek, Kondelík, Flek

Rakúsko: Madlener (Höneckl) – Heinrich (A), Nickl, Unterweger, Wolf, Strong, Maier, Stapelfeldt, Brunner – Raffl (C), Nissner, M. Huber – Zwerger, Rossi, Schneider – Ganahl (A), Baumgartner, Haudum – P. Huber, Wukovits, Rohrer

PRAHA. Hokejisti Česka zvíťazili v piatkovom zápase v skupine A na MS v hokeji 2024 nad Rakúskom 4:0 a majú už istotu štvrťfinále.

So ziskom 12 bodov sa dostali na čelo tabuľky pred Kanadu a Švajčiarsko (obaja 11 b), tí však odohrali o zápas menej.

Fotogaléria zo zápasu Česko - Rakúsko na MS v hokeji 2024 (skupina A)

Česi v piatkovom stretnutí od úvodu dominovali, súpera definitívne zlomili dvoma presilovkovými gólmi v závere druhej tretiny, keď za stavu 1:0 v rozpätí 64 sekúnd skórovali Dominik Kubalík a Jakub Flek.

Domáci reprezentanti odohrajú ďalší zápas v sobotu o 20.20 h, keď možno už aj s novou posilou Martinom Nečasom nastúpia proti poslednému tímu "áčka" Veľkej Británii.

Rakúšania, ktorí zostávajú so štyrmi bodmi na šiestej priečke, nastúpia v nedeľu o 16.20 proti siedmemu Nórsku.

Pozrite si kompletný program šampionátu, výsledky a tabuľky.

Tabuľka skupiny A na MS v hokeji 2024

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Česko - Rakúsko na MS v hokeji 2024

I. tretina:

Domáci začali mohutným náporom. V úvodnej šanci sa ocitol Kubalík, ktorému sa po peknej kombinácii v rozhodujúcej chvíli zviezol puk z čepele.

V 8. minúte neuspel zoči-voči Madlenerovi Voženílek a puk neprepasíroval za rakúskeho brankára zblízka ani Beránek.

Hala potom stíchla po tvrdom zákroku Stapelfeldta na Kämpfa, ale ten dokázal po dlhšej chvíli vstať z ľadu a pokračovať v zápase.

Rakúšania odolávali až do záveru tretiny. Unterweger fauloval unikajúceho Kašeho, rozhodca nariadil trestné strieľanie a krídelník prvého českého útoku si bekhendovou kľučkou vychutnal Madlenera - 1:0.

II. tretina:

V druhej časti sa Rakúšania viac osmelili, v 26. min Mrázek podržal svoj tím pri strele Rossiho. Inak sa ďalej hralo podľa českých nôt.

Domáci zlomili odpor súpera v závere druhého dejstva, v 36. minúte zvýšil strelou z prvej Kubalík a o 64 sekúnd neskôr opäť v presilovke upravil na 3:0 po rýchlom úniku Flek.

III. tretina:

Rakúšania už ďalšie zmŕtvychvstanie v tretej tretine nepredviedli.

Česi nedali súperovi žiadnu šancu na zvrat a svoju dominanciu zvýraznili ešte jedným gólom.

Po prihrávke Paláta sa presadil strelou z prvej Tomášek a uzavrel na konečných 4:0.

Hlasy po zápase

Jakub Flek, autor tretieho gólu Česka: "Vychutnávať si národnú hymnu po víťaznom zápase je vždy najväčší hokejový zážitok, aký môžem dosiahnuť. Vždy, keď ju počujem, mám husiu kožu. Povedali sme si, že pôjdeme na turnaji od zápasu k zápasu, stále sa chceme zlepšovať, aj dnes tam boli veci, v ktorých sa môžeme zlepšiť. Hru Rakúšanov sme si rozobrali, nechceli sme nič podceniť, veď proti Kanade odohrali fantastický zápas, keď vyrovnali z 1:6 na 6:6, a potom zdolali Fínov. Podali sme výborný tímový výkon, nelietame však v oblakoch."

Marco Rossi, útočník Rakúska: "Vedeli sme, že Česi na nás v úvode vyletia. Niekedy sme mohli ako tím viac forčekovať, to bol náš herný plán. Proti Nórsku to bude náročný zápas, tešíme sa naň, budeme sa snažiť zvíťaziť."

Domov»MS v hokeji 2024»Ďalšie prekvapenie sa nekonalo. Mrázek vygumoval rakúsku efektivitu