Le Giang vychytal Spartu, Herc skóroval po dlhom čase

Christián Herc sa raduje z gólu v drese MFK Karviná.
Christián Herc sa raduje z gólu v drese MFK Karviná. (Autor: facebook/MFK Karviná)
Sportnet, TASR|30. jan 2021 o 16:30

Formu hľadá v Karvinej.

PRAHA. V úvodnom zápase sobotňajšieho programu 17. kola českej futbalovej ligy remizovali Teplice doma s Karvinou 2:2:

Za hostí sa gólovo presadil Christián Herc, ktorý v 67. minúte poslal loptu cez dvoch domácich obrancov do siete po vyrazenej strele Lukáša Čmelíka a znížil stav na 1:2.

Čmelík mal prsty aj vo vyrovnávajúcom góle, keď v 81. minúte po jeho strele z uhla brankárom vyrazenú loptu dorazil do bránky bývalý hráč Trnavy Rafael Tavares.

Dvadsaťdvaročný Herc bol v minulosti kapitánom slovenskej reprezentácie do 21 rokov, v nej sa naposledy presadil v novembri 2019 proti gruzínskej dvadsaťjednotke.

Po tom, ako sa nepresadil v Plzni, odišiel v lete do Karvinej. Strelecky sa presadil len v pohárovom zápase proti Hlubinej, účastníkovi piatej najvyššej súťaže.

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu prehrala v pražskom derby Sparta, v základnej zostave s Dávidom Hanckom, s Bohemians 1905 0:1.

Jediný gól zápasu strelil v 13. minúte Tomáš Necid. Hostia v bránke s Patrikom Le Giangom mali po zmene strán veľkú príležitosť na zvýšenie náskoku, ale Vladislav Levin nepremenil pokutový kop.

Fortuna liga, Česko - 17. kolo:

FK Teplice - MFK Karviná 2:2 (2:0)

Góly: 20. Macej, 35. Mareš - 67. Herc, 81. Tavares

/L. Čmelík hral celý zápas, R. Mikuš hral prvý polčas, Ch. Herc (všetci Karviná) nastúpil v 46. min. a v 67. min. strelil gól/

FK Pardubice - 1. FK Příbram 1:0 (0:0)

Gól: 72. Kvida (vlastný)

1. FC Slovácko - Dynamo České Budějovice 0:0

/P. Bajza a I. Šimko (obaja Slovácko) na lavičke náhradníkov - M. Králik hral celý zápas, K. Mészáros nastúpil v 64. min., L. Skovajsa (všetci České Budějovice) na lavičke náhradníkov/

Sparta Praha - Bohemians 1905 0:1 (0:1)

Gól: 13. Necid

/D. Hancko (Sparta) hral celý zápas a dostal ŽK - P. Le Giang (Bohemians) chytal celý zápas/