Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Česko aj Španieslko vedú vo FedCupe 2:0

Petra Kvitová. (Autor: TASR/AP)
SITA|9. feb 2013 o 21:01

Súhrn výsledkov po sobotňajších dvojhrách v stretnutiach 1. kola Pohára federácie tenisových reprezentačných družstiev žien.

SVETOVÁ SKUPINA

RUSKO - JAPONSKO 1:1 po sobotňajších dvojhrách

(Moskva, Olympijský štadión, tvrdý povrch RuKortHard v hale)

Maria Kirilenková - Kimiko Dateová-Krummová 7:6 (3), 6:4 za 135 minút

Jekaterina Makarovová - Ajumi Moritová 2:6, 2:6 za 64 minút

Zostávajúci program:

Nedeľa (11.00 h SEČ):

Maria Kirilenková - Ajumi Moritová

Jekaterina Makarovová - Kimiko Dateová-Krummová

Margarita Gasparianová, Jelena Vesninová - Misaki Doiová, Ajumi Moritová

ČESKO - AUSTRÁLIA 2:0 po sobotňajších dvojhrách

(Ostrava, ČEZ aréna, tvrdý povrch Novacrylic Ultracushion v hale)

Petra Kvitová - Jarmila Gajdošová 7:6 (2), 6:3 za 95 minút

Lucie Šafářová - Samantha Stosurová 7:6 (6), 7:6 (4) za 148 minút

Zostávajúci program:

Nedeľa (12.00 h SEČ):

Petra Kvitová - Samantha Stosurová

Lucie Šafářová - Jarmila Gajdošová

Lucie Hradecká, Andrea Hlaváčková - Ashleigh Bartyová, Casey Dellacquová

SRBSKO - SLOVENSKO 1:1 po sobotňajších dvojhrách

(Niš, hala Čair, tvrdý povrch RuKortHard)

Dvojhry:

Bojana Jovanovská - Daniela Hantuchová 5:7, 2:6 za 86 minút (53, 33)

Vesna Doloncová - Dominika Cibulková 4:6, 4:5 - skreč, Cibulková po 126 minútach odstúpila pre zranenie pravej nohy

Zostávajúci program:

Nedeľa (12.00 h):

Dvojhry:

Bojana Jovanovská - Dominika Cibulková

Vesna Doloncová - Daniela Hantuchová

Štvorhra:

Vesna Doloncová, Aleksandra Kruničová - Magdaléna Rybáriková, Jana Čepelová

TALIANSKO - USA 1:1 po sobotňajších dvojhrách

(Rimini, 105 Stadium, antuka v hale)

Roberta Vinciová - Varvara Lepčenková 6:2, 4:6, 5:7

Sara Erraniová - Jamie Hamptonová 6:2, 6:1

Zostávajúci program:

Nedeľa (13.30 h SEČ):

Sara Erraniová - Varvara Lepčenková

Roberta Vinciová - Jamie Hamptonová

Karin Knappová, Nastassja Burnettová - Melanie Oudinová, Liezel Huberová

II. SVETOVÁ SKUPINA

ŠPANIELSKO - UKRAJINA 2:0 po sobotňajších dvojhrách

(Alicante, Club Atlético Montemar, antuka vonku)

Lourdes Domínguezová-Linová - Elina Svitolinová 5:7, 6:2, 8:6

Silvia Solerová-Espinosová - Lesia Curenková 7:5, 6:4

Zostávajúci program:

Nedeľa (10.30 h SEČ):

Lourdes Domínguezová-Linová - Lesia Curenková

Silvia Solerová-Espinosová - Elina Svitolinová

María Teresa Torrová-Florová, Nuria Llagosterová-Vivesová - Julia Bejgelzimerová, Oľga Savčuková

ŠVAJČIARSKO - BELGICKO 1:1 po sobotňajších dvojhrách

(Bern, Sporthalle Wankdorf, antuka v hale)

Stefanie Vögeleová - Yanina Wickmayerová 1:6, 6:4, 6:8

Romina Oprandiová - Kirsten Flipkensová 6:3, 6:3

Zostávajúci program:

Nedeľa (11.00 h SEČ):

Romina Oprandiová - Yanina Wickmayerová

Stefanie Vögeleová - Kirsten Flipkensová

Timea Bacsinszká, Amra Sadikovicová - Alison van Uytvancková, Ysaline Bonaventurová

ARGENTÍNA - ŠVÉDSKO 2:0 po sobotňajších dvojhrách

(Buenos Aires, Parque Roca, antuka vonku)

Florencia Molinerová - Sofia Arvidssonová 6:3, 2:6, 6:1

Paula Ormaecheová - Johanna Larssonová 6:3, 6:0

Zostávajúci program:

Nedeľa (14.00 h SEČ):

Paula Ormaecheová - Sofia Arvidssonová

Florencia Molinerová - Johanna Larssonová

María Irigoyenová, Mailen Aurouxová - Sofia Arvidssonová, Johanna Larssonová

FRANCÚZSKO - NEMECKO 0:2 po sobotňajších dvojhrách

(Limoges, Palais des Sports Beaublanc, antuka v hale)

Kristina Mladenovicová - Julia Görgesová 3:6, 6:7 (5)

Pauline Parmentierová - Sabine Lisická 5:7, 5:7

Zostávajúci program:

Nedeľa (13.00 h SEČ):

Pauline Parmentierová - Julia Görgesová

Kristina Mladenovicová - Sabine Lisická

Alizé Cornetová, Virginie Razzanová - Julia Görgesová, Anna-Lena Grönefeldová

Súvisiace články