Slavii napokon gól Miroslava Stocha nestačil, prehrala 2:3.
Slavii napokon gól Miroslava Stocha nestačil, prehrala 2:3. (Autor: TASR/AP)
TASR|7. apr 2018 o 15:30

Darilo sa obom najväčším mužstvám v hlavnom meste.

PRAHA. Futbalisti pražskej Slavie vyhrali v 23. kole českej najvyššej súťaže na ihrisku zostupom ohrozenej Zbrojovky Brno gólom striedajúceho Stanislava Tecla najtesnejším rozdielom 1:0.

Hostia nastúpili v základnej zostave so Slovákmi Jakubom Hromadom a Miroslavom Stochom. Pre dvadsaťsedemročného útočníka Tecla to bol druhý gól v drese Slavie po jeho návrate z hosťovania v Jablonci.

V zostave Brna nastúpil Martin Juhar, ktorý však tesnej prehre s úradujúcim majstrom nezabránil a v 43. minúte uvidel žltú kartu.

Sparta Praha prerušila sériu piatich remíz triumfom v malom derby nad Duklou 3:0.

Česká liga - 23. kolo:

Zbrojovka Brno - Slavia Praha 0:1 (0:0)
Gól:
71. Tecl

/M. Juhar odohral celé stretnutie a v 43. minúte dostal žltú kartu - J. Hromada hral do 55. minúty, M. Stoch hral do 81.minúty/

Sparta Praha - Dukla Praha 3:0 (2:0)
Góly
: 3. a 80. Šural, 14. Plavšič

/L. Štetina celý zápas - F. Bilovský celý zápas, I. Schranz do 78. min/

Mladá Boleslav - Jablonec 1:1 (1:0)
Góly
: 28. Křapka - 87. Doležal, ČK: 90.+1 Trávník (Jablonec)

/M. Polaček odchytal celý zápas, L. Pauschek odohral celý zápas - J. Považanec do 56. minúty/

Sigma Olomouc - Vysočina Jihlava 1:1 (1:0)
Góly:
42. Plšek - 68. Dvořák, ČK: 55. Mara (Jihlava)

/za hostí M. Rakovan odchytal celý zápas + ŽK, M. Keresteš od 77. minúty/

FASTAV Zlín - Baník Ostrava 0:2 (0:1)
Góly:
6. Jirásek, 90.+1 Granečný

/za hostí M. Hlinka odohral celý zápas/

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»O víťazstve Slavie rozhodol striedajúci hráč, Sparta po piatich remízach triumfovala