Stoch dal gól Ostrave, Slavia však nezískala ani bod

Miroslav Stoch nastúpil v Nitre ako kapitán pražskej Slavie.
Miroslav Stoch nastúpil v Nitre ako kapitán pražskej Slavie. (Autor: SITA - Martin Havran)
TASR|30. sep 2018 o 17:51

Pozrite si súhrn nedeľňajších výsledkov českej futbalovej ligy 2018/2019.

PRAHA. V nedeľnom zápase 10. kola najvyššej českej futbalovej súťaže zvíťazil oslabený Baník Ostrava na mestskom štadióne vo Vítkoviciach nad Slaviou Praha 2:1. Hostí nezachránil od prehry ani gól slovenského stredopoliara Miroslava Stocha.

Česká liga - 10. kolo:

FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha 2:1 (2:1)

Góly: 20. a 45.+4 Fillo - 27. STOCH, ČK: 15. Baroš (Ostrava)

/za hostí Stoch celé stretnutie + gól + ŽK/

FK Teplice - FK Jablonec 1:2 (1:1)

Góly: 16. Hora - 27. Holeš, 90. Masopust

/za hostí Považanec do 85. min/

Domáci po štvrťhodine hry prišli o Milana Baroša, ktorý videl za faul na Tomáša Součka žltú, no po vzhliadnutí videozáberov napokon rovno červenú kartu.

Už o päť minút však Baník viedol, keď center Daniela Holzera našiel hlavu Martina Filla.

Radosť domácich trvala iba sedem minút. Rumun Alexandru Baluta poslal hlavou loptu na nohy nabiehajúceho Stocha, ktorý prudkou prízemnou strelou vyrovnal.

Tesne pred odchodom do kabín prišla nevydarená prihrávka Součka, ktorú zachytil Holzer a posunul ju Fillovi.

Autor prvého gólu nezaváhal a krížnou strelou prekonal brankára Kolářa. Slavia napriek prehre naďalej vedie tabuľku súťaže o skóre pred Viktoriou Plzeň.