Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Česká futbalová korupčná aféra smeruje na súd

(Autor: ilustračné - 5magazine.wordpress.com)
TASR|22. feb 2011 o 16:05

Český futbal sa zmieta v škandále, keď troch českých futbalistov a jedného klubového funkcionára obvinili z úplatkárstva a čaká ich súdny proces.

PRAHA. Štátny zástupca Petr Matoušek na Okresnom súde v Olomouci v utorok obžaloval z úplatkárstva 34-ročného brankára českého futbalového klubu SK Sigma Olomouc Petra Drobisza, bývalého prezidenta Bohemians Praha Karla Kapra a dvoch hráčov tohto tímu Miroslava Obermajera a Davida Zoubka.

Peter Drobisz čelí obvineniu z poskytovania úplatku, ostatní obžalovaní ho mali prijať.

Netrápi ma to a verím, že sa to vyrieši, hovorí Drobisz

"Týmto krokom sa pre nás vlastne nič nemení, štátny zástupca dal prípad na súd a ten má teraz dve možnosti: buď mu spis vráti, alebo sa ním bude zaoberať v riadnom súdnom procese. Až potom sa rozhodne o tom, kto je v tejto korupčnej kauze vinný, a kto nevinný, " zdôraznil v rozhovore pre agentúru Mediafax právny zástupca Sigmy Olomouc Petr Konečný.

Brankár Sigmy Petr Drobisz už koncom januára po prípravnom zápase medzinárodného futbalového turnaja na umelej tráve Tipsport liga 2011 vyhlásil, že on sa už týmto prípadom nezaoberá.

"Netrápi ma to a verím, že sa to vyrieši. Ja i moje mužstvo sa normálne pripravujeme na Gambrinus ligu, lebo si myslím, že o tom, či Sigma bude hrať európske pohárové súťaže, sa rozhodne iba na ihrisku," povedal Drobisz pred niekoľkými týždňami pre české médiá.

Počkáme si, čo povie súd, znie stanovisko Bohemiansu

Športový riaditeľ střížkovského Bohemians Praha Josef Jícha v utorok na margo celej kauzy povedal, že počká až na verdikt súdu. "Všetci už pol roka vieme, že celý prípad sa skončí na súde. Tí hráči už u nás nie sú. Takže nemá význam, aby sa náš klub k tomu vyjadroval. Preto si počkáme, čo na to povie súd," tvrdil J. Jícha.

Podľa obžaloby mal brankár Petr Drobisz v máji 2009 pred zápasom Gambrinus ligy Bohemians Praha - SK Sigma Olomouc ponúknuť protihráčom úplatok vo výške 300-tisíc českých korún.

Šéf Bohemians Praha Karel Kapr svojim hráčom prikázal, aby peniaze zobrali, že to oznámi na polícii. To však urobil až o pol roka neskôr. Mužstvo z Hanej nakoniec vyhralo 3:0, čím si zaistilo účasť v európskych pohárových súťažiach.

Súvisiace články