Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Čepelová postúpila v St. Gaudens do finále, bude bojovať o šiesty titul

Na budúci týždeň čaká Čepelovú kvalifikácia na druhý grandslam roka Roland Garros v Paríži. (Autor: Ilustračné - TASR)
TASR|16. máj 2015 o 18:38

Slovenka sa naposledy tešila z trofeje v novembri 2013. V prípade úspechu sa v rebríčku WTA posunie zo 122. na 104. miesto.

St. Gaudens (50 000 USD, antuka) - semifinále:

J. Čepelová (8-SR) - A. Sasnovičová (Biel.) 3:6, 6:3, 6:2

ST. GAUDENS. Slovenská tenistka Jana Čepelová sa prebojovala do finále dvojhry na 50-tisícovom antukovom turnaji ITF vo francúzskom Saint Gaudens.

V semifinále si ako nasadená osmička poradila s Bieloruskou Aleksandrou Sasnovičovou v troch setoch 3:6, 6:3, 6:2. V sobotu pritom musela absolvovať dva zápasy - v piatok sa pre dážď nehralo.

"Teší ma, že som vyhrala dva ťažké duely. Oba som otáčala a bojovala som, aj keď môj tenis nebol najlepší. Bojujem o hlavnú súťaž Wimbledonu a zajtra sa budem usilovať dať do toho všetko," povedala pre TASR Čepelová.

V nedeľu bude bojovať o svoj šiesty singlový titul na úrovni ITF, prvý od novembra 2013. Vtedy získala cennú trofej v Dubaji.

V prípade finálového víťazstva sa vo svetovom rebríčku WTA posunie zo 122. na 104. miesto. Jej súperkou bude v skvelej forme hrajúca Španielka Maria-Teresa Torrová-Florová - na okruhu ITF ťahá rekordnú 33-zápasovú víťaznú šnúru.

Na budúci týždeň čaká Čepelovú kvalifikácia na druhý grandslam roka Roland Garros v Paríži.

Súvisiace články