Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Poliaková ukončila kariéru: Už naozaj stačilo. A nechcem byť stará dievka

Terézia Poliaková. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 23. apr 2020 o 10:46

Budúcnosť vidí v športe alebo gastronómii.

BRATISLAVA. Dlhoročná slovenská biatlonová reprezentantka Terézia Poliaková ukončila aktívnu kariéru. Ako uviedla v rozhovore pre denník Šport, svoje miesto chce prenechať mladším.

Rozhodnutie o konci kariéry u nej dozrelo okolo termínu jej 31. narodenín (2. apríla).

"Už naozaj stačilo. Ja som sa neustále spoliehala na to, že to bude lepšie, ale nebolo. To ma už nebavilo. Ani zdravotne nie som na tom najlepšie. Nuž, a nechcem byť stará dievka," uviedla pre štvrtkové vydanie denníka Šport Poliaková, ktorá súťažila vo Svetovom pohári od roku 2012.

Na olympiáde potiahla štafetu

Poliaková sa podieľala na piatom mieste ženskej štafety na ZOH 2018 v Pjongčangu i na šiestej priečke na MS 2019.

Na druhej strane, pri každom nezdare si na nej na sociálnych sieťach zgustli neprajníci.

"Ešte ma skúšali prehovárať a lámať aj po sezóne, aby som vydržala do pekinskej olympiády, že sú to iba dva roky. Pre mňa sú to až dva roky. Chcela som skončiť s dobrým pocitom z pretekov, ale, žiaľ, to sa mi nepodarilo.

Možno bude drsná policajtka

Popremýšľala som nad tým všetkým počas tejto pandémie a vyšlo mi, že skončiť bude lepšie riešenie. Bola som pri svojich lekároch a tí mi povedali, že ak plánujem deti, mala by som dať svojmu telu pauzu," povedala Poliaková, ktorá teraz rozmýšľa, ako sa zaradí do civilného života:

"Vidím sa buď v športe, napríklad ako kondičná trénerka. Alebo v gastronómii. Som dobrá kuchárka. Možno v štátnej správe. Možno budem drsná policajtka. Neviem si pre seba predstaviť sedavé zamestnanie."

Končí aj Vítková

Okrem Poliakovej sa vo štvrtok rozhodla ukončiť biatlonovú kariéru aj Veronika Vítková. Češka nedávno uviedla, že chuť bojovať nestratila, no zdravotné problémy sa z veľkej miery podpísali na konci jej úspešnej kariéry.

Navyše, 31-ročná Vítková s partnerom Marekom Lejsekom v novembri očakávajú narodenie potomka.

Vítková vo svojej kariére štyrikrát skončila v elitnej desiatke celkového poradia Svetového pohára, na MS 2015 v Kontiolahti získala zlato v zmiešanej štafete a na ZOH 2018 v Pjongčangu vybojovala bronz v šprinte.

V sezóne 2014/2015 ovládla šprint v Oberhofe a dokopy dosiahla vo Svetovom pohári 13 individuálnych pódiových umiestnení (1-4-8).

V posledných dvoch sezónach sa česká biatlonistka výrazne trápila a bojovala so zraneniami a únavou.

Už sa nedokázala vrátiť do bojov o popredné priečky a v ostatnom ročníku absolvovala iba jedno podujatie Svetového pohára vo švédskom Östersunde.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.