Canucks vymenili Olliho Juoleviho na Floridu

Oh My Hockey|11. okt 2021 o 12:05

Florida Panthers a Vancouver Canucks sa včera dohodli na výmene. Ako úplne prvý o nej informoval Pierre LeBrun, neskôr bol trejd aj oficiálne potvrdený.

Na Floridu smeruje obranca Olli Juolevi. Vedenie Vancouveru získalo ako protihodnotu beka Noaha Juulsena a útočníka Juha Lammikka.

23-ročný fínsky zadák Juolevi mení klub po prvý raz v zámorskej kariére. Canucks ho draftovali ako päťku draftu 2016. Jeho kariéra je zatiaľ sklamaním, preto potrebuje nový impulz.

"Sme radi, že môžeme v našej organizácii privítať ďalšieho mladého obrancu, akým je Olli. Tešíme sa, že sa Olli bude rozvíjať v našom klube a pripojí sa k nášmu stále silnejšiemu jadru obrancov," vyhlásil generálny manažér Cats, Bill Zito.

Juolevi v minulom ročníku odohral 23 duelov so ziskom dvoch gólov a asistencie. Bola to jeho úplne prvá sezóna v súťaži, predtým pôsobil len vo farmárskej American Hockey League.

Vancouver získal beka Noaha Juulsena, niekdajšieho hráča Floridy, ale aj Montrealu Canadiens. V NHL má za sebou 48 zápasov so ziskom 8 (2+6) bodov.

S ním sa do Britskej Kolumbie sťahuje aj forvard Juho Lammikko, vlaňajší navrátilec do zámoria. V minulom ročníku odohral najprv 22 zápasov za Metallurg Magnitogorsk, zaknihoval 8 (6+2) bodov. Potom za Panthers zaznamenal 44 štartov, strelil štyri góly a pridal asistenciu.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: